Популярний серед вагітних препарат офіційно заборонили в Україні

Популярний серед вагітних препарат офіційно заборонили в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ввела заборону на продаж, зберігання і реалізацію препарату “гідроксипрогестерона капронат”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у розпорядженні голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Даний препарат призначають при загрозі викидня, а також аменореї і дисфункціональних маткових кровотечах.

Згідно з розпорядженням, заборона на “гідроксипрогестерона капронат” (серія 18417, порошок (субстанція) у пакетах подвійних поліетиленових для виробництва стерильних лікарських форм, виробництва Стероїд C.п.А., Італiя.) введена на підставі встановлення ПАТ “Фармак” факту невідповідності препарату за показником “Супутні домішки – Будь-яка неспеціфікована домішка” (результат завищений).

У зв’язку з цим Держслужба своїм розпорядженням зобов’язала всі суб’єкти держвласності, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування даного препарату негайно перевірити наявність забороненої його форми і зняти її з обороту для повернення постачальнику (виробнику) або знищення.


Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ввела повну заборону на продаж і застосування популярного антибіотика на основі цефтріаксону – “Ауроксона”. 

Додамо, що за останні три роки проаналізували якість лікарських засобів, що продаються в аптеках. В Україні в цей час діяв мораторій на перевірку аптек, після скасування якого виявили фальшиві медичні препарати на прилавках.

Додамо, що  вчені з Данії виявили неприємну особливість популярного протизапального препарату. Ці дослідники встановили, що прийом парацетамолу вагітними жінками позначається на фертильності їх майбутніх дочок.

Джерело: Народна Правда