Вихідний 9 травня хочуть скасувати: назвали причини

Вихідний 9 травня хочуть скасувати: назвали причини
Автор Кравченко Станіслав в Новини/Соціальна правда/Фото/Відео

В Українському інституті національної пам’яті продовжують наполягати на перенесенні вихідного дня з 9 на 8 травня – День пам’яті та примирення.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це заявив директор Інституту Володимир В’ятрович у коментарі “112 Україна“.

Loading...

“Ми переконані, що це надзвичайно потрібно, переконані, що це дозволить розрядити обстановку в ці дні. Ми прекрасно розуміємо, що 9 травня як вихідний використовується різними проросійськими радянськими політичними силами для розгортання якихось політичних шоу, які не мають нічого спільного з вшануванням пам’яті ветеранів. Я переконаний, що це новий формат, який ми запропонували – День пам’яті та примирення 8 травня, саме перенесли на нього вихідний”, – заявив він.

На думку В’ятровича, перенесення вихідного дня наблизить Україну до європейських традицій і посприяє “спокійному вшануванню” загиблих учасників Другої світової війни. Він також висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає цю ініціативу.

Зазначимо, з 2015 року 8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років. День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначають 9 травня. При цьому вихідним нині є саме 9 травня, а 8-го відбуваються пам’ятні заходи.

Початком Другої світової війни вважають дату 1 вересня 1939 року. Датою закінчення війни вважають 2 вересня 1945 року. У Другій світовій війні Україна втратила 8-10 млн осіб.Нагадаємо, директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявив, що  в Україні очікується перейменування двох областей, але для цього необхідно внести зміни до Конституції. За його словами, вже зібрано необхідну кількість депутатських підписів для того, щоб запустити відповідний процес.

Додамо, що народний депутат Андрій Денисенко вніс до парламенту законопроект, який передбачає скасування вихідного дня 9 травня і перенесення його на восьме число.

 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...