В’ячеслав Соболєв не тільки фінансував тероризм, а й займався рейдерством – суд

В’ячеслав Соболєв не тільки фінансував тероризм, а й займався рейдерством – суд
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Одні і ті ж компанії депутата Київоблради В’ячеслава Соболєва, які фігурують у справі про підтримку терористів, також брали участь в рейдерських захопленнях на території України. Крім того, суд звернув увагу на спроби сфальсифікувати матеріали і втричі зменшити передбачуваний термін для однієї з спільниці Соболєва.

Loading...

Про це пише видання “Коментарі” в своєму розслідуванні.

Раніше СБУ з’ясувала, що з 2014 по травень 2016 року торгова мережа «Обжора» (ТОВ «Леотекс Груп», зареєстроване за «законодавством» «ДНР») під керівництвом Євгенії Бурун і за допомогою Олени Муртазін (двох ключових помічників В’ячеслава Соболєва) заплатила в «Республіканський банк ДНР» 7 млн ​​російських рублів і 266 тис. грн. «Податків», тим самим здійснивши фінансування терористичної організації. Однак СБУ намагалася закрити справу на підставі показань самого Соболєва.

У березні 2017 року ТОВ «ФК Капітал Джірінг» було визнано потерпілою особою в цьому виробництві. І після закриття справи – оскаржило рішення слідчого СБУ в Печерському райсуді. Той відмовив у задоволенні скарги. Компанія звернулася до Апеляційного суду, який виніс рішення в кінці квітня 2018 року.

Видання нагадує, що в грудні 2016 року в Києві була затримана Олена Муртазіна – ще одна помічниця Соболєва, яка своїми показаннями фактично підтвердила всі здобуті до цього слідчими СБУ докази. «При цьому в показаннях на допитах протягом півроку – до середини 2017 року – Муртазіна вказувала організатором схеми саме Соболєва. А потім раптом різко змінила свідчення, і називала цю інформацію помилковою, перевівши «стрілки» на Бурун», – наголошується в матеріалі.

В ході розгляду апеляційної скарги ТОВ «ФК« Капітал Джірінг» з’ясувалися й інші подробиці ситуації навколо звинувачень Бурун. Виявилося, що і їй хотіли пом’якшити покарання. Якщо до Єдиного реєстру досудових розслідувань справу було внесено по ст. 258-5 (фінансування тероризму), а в суд було направлено по ст. 258-2 (публічні заклики до терористичних актів через ЗМІ), тобто перекваліфікована. Різниця в максимальних термінах за цими статтями – втричі: замість 12 років Бурун тепер можуть дати тільки 4 роки. Тому апеляційний суд зобов’язав прокуратуру повернутися до розслідування.

В ході розгляду справи з’ясувалися і інші обставини. Зокрема, що Соболєв особисто координував дії, пов’язані з заволодінням і діяльністю ТЦ «Обжора» в м Маріуполь, піаром (хабара, робота юристів, сплата судових зборів, придбання офшорів і т.д.). Також в суді був представлений узагальнений матеріал Державної служби фінансового моніторингу України №0005 / 2017 / ДСК від 20.01.2017 p., зі змісту якої випливає, що Соболєв В.А. уповноважував діяти від свого імені в ПАТ «Ощадбанк» саме Муртазін, а також є підстави вважати операції, пов’язані із зарахуванням готівки на рахунку Соболєва та Муртазін, спрямованими на легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом (приховування або маскування джерела походження зазначених коштів ).

Також згадувалися і знайдені в ході обшуку підроблені рішення Кіровського районного суду м.Донецька, на підставі яких у вересні 2016 права власності і ТЦ «Обжора» в Маріуполі було незаконно зареєстровано за Гудж Олександром Вікторовичем, Селезньовою Наталією Вікторівною і Бєловим Сергієм Юрійовичем, в результаті чого ТОВ «Фадж» було шахрайським способом позбавлена ​​права власності на належний йому об’єкт нерухомості.

Джерело: Народна Правда
загрузка...