Україна стала головним прикриттям російських проблем на ТБ

Україна стала головним прикриттям російських проблем на ТБ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Третя частина інформації в загальному потоці російських новин присвячена Україні, але тільки одна новина з десяти – позитивна.

Таку інформацію озвучив радник віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, член групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру Руслан Кавацюк, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Міжнародні події в російських новинних програмах займають надзвичайно велику частину. Події в Україні, Європі, США можуть становити до 90% новинних телепрограм… Ідеться про Україну дуже багато, можна сказати, що серед усіх негативних новин, які є про інші країни, третину присвячено Україні”, – сказав Кавацюк на презентації моніторингу групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру “Наратив російської пропаганди про Україну та Європу” в середу в Києві.

За його словами, співвідношення негативних новин про Україну у другому півріччі 2017 року до позитивних на російських телеканалах становить 10 до 1.

Згідно з даними моніторингу, шість ключових наративів дають понад 90% негативних згадок України в топ-3 російських каналах. Зокрема, 33% контенту стосується “громадянської війни в Україні”, 22% – неспроможності України як самостійної держави, 15% – “РФ допомагає Донбасу”, 10% – наявності русофобії в Україні, 7% – “фашисти й радикали знищують Україну”, 6% – “Україна – маріонетка Заходу”.

“Завжди наявна принизлива комунікація про українців як про “недолюдей”. Російському населенню також навіюється думка про те, що в Україні диктат радикальної меншини”, – уточнив Кавацюк.

Моніторинг відбувався з 1 липня 2014 року по 31 грудня 2017 року за підтримки “Естонського центру Східного партнерства” за ключовими словами “Україна”, “українці”, “українська влада”, “київська влада”. За цей період було зафіксовано 15,4 тисячі негативних повідомлень про Україну. Здійснювався аналіз цільових російських медіа, таких як “Первый канал”, “НТВ”, “Россия-1” і конкретних програм.


Нагадаємо, СБУ примусово повернула до Росії журналістку. Марія Князєва, яка під псевдонімом “Саушкіна” працювала на телеканалі “Россия-1” та “Россия-24”, використовувала зв’язки з проросійськи налаштованими представниками українських медіа та експертами, збирала інформацію про ситуацію в державі.

Крім того, Росія та Білорусь почали боятися українських журналістів.

Джерело: Народна Правда