В Україні закривають сотні шкіл, навчатися тепер небезпечно для життя

В Україні закривають сотні шкіл, навчатися тепер  небезпечно для життя
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

По всій Україні проводять масштабну перевірку різних установ на предмет порушень щодо забезпечення протипожежної безпеки.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Державну службу з надзвичайних ситуацій.

Перевірка вже виявила 167 тисяч порушень, до судів подано позови на закриття 405 об’єктів, серед яких – 155 ТРЦ, 30 лікарень, 220 дошкільних та шкільних установ.

На керівників об’єктів накладено 12837 адміністративних стягнень.

В цілому ГосЧС перевірила понад 13 тисяч торгових центрів, лікарень, шкіл і дитсадків, повідомив глава відомства Микола Чечоткін.

Надалі планують перевірити ще 32 тисяч об’єктів масового скупчення людей, з яких більше 4 тисяч ТРЦ, майже 2 тисячі лікарень зі стаціонарним лікуванням і більше 25 тисяч шкіл і дитячих садів.

Вже перевірено 13360 об’єктів, що становить 41% від запланованої кількості.

Найбільш кількість порушень знайшли в Чернівецькій області, на другому місці – Волинська, далі Дніпропетровська і Одеська.

Також були проблеми були зафіксовані з вмістом шляхів евакуації.

“Більше 30% ТРЦ не в повній мірі забезпечені первинними засобами пожежогасіння, більше 45% не обладнані системами протипожежного захисту та ці системи знаходяться в неробочому стані і не обслуговуються”, – заявив Чечоткін.

Зокрема проблеми є у ТЦ “San Siti” в Харкові, ТРЦ “Марципан” в Тернополі, магазину “Дитячий світ” і ТРЦ “Магеллан” в Києві, ТРЦ “Вавилон” у Дніпрі, де шляхи евакуації не відповідають вимогам норм, а системи протипожежного захисту та оповіщення роками залишається в неробочому стані.

Також масштабні недоробки з пожежною безпекою в українських школах, дитсадках і лікарнях.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, після трагедії в Кемерово в Росії закрили кожен третій ТЦ.

Джерело: Народна Правда