Сила в правді

Навігація
Головна Новини Пенсійна реформа в Україні: важливі деталі, які варто знати

Пенсійна реформа в Україні: важливі деталі, які варто знати

Пенсійна реформа в Україні: важливі деталі, які варто знати
в Новини/Соціальна правда

Пенсійна реформа в Україні набирає все більших масштабів. З початку 2019 року функціонуватиме другий рівень пенсійної системи. Кожен громадянин або його роботодавець відраховує щомісяця певну суму грошей до державного бюджету, який потім виплачуватиме кошти, коли людина вийде на пенсію.

Про це пише “НАРОДНА ПРАВДА” з посиланням на “Сьогодні”.

Окрім другого рівня пенсійної системи, діє перший та третій. Перший полягає в автоматичному відрахуванні внесків до Пенсійного фонду, а третій – в добровільному накопиченні коштів населенням. Соціологи описують низку перешкод для реалізації пенсійної реформи.

По-перше, Україна переживає демографічну кризу. На 100 працездатних осіб, які сплачують податки до державної скарбниці, припадає 95 пенсіонерів. При тому кількість населення буде стрімко скорочуватися саме за рахунок працездатних українців.

По-друге, економіст центру соціально-економічних досліджень CASE Володимир Дубровський зазначає, що солідарна система, яка працює за принципом фінансової піраміди, збанкрутувала, тому держава не може гарантувати пенсійне забезпечення ні теперішнім, ні майбутнім пенсіонерам.

По-третє, обов’язкова накопичувальна система викликає багато дискусій. Розглядаються варіанти централізованого та децентралізованого підходу. Народні депутати зареєстрували законопроект №6677, який передбачає встановлення децентралізованого другого рівня накопичення коштів. Добровільне заощадження фінансів може відбуватися шляхом державного Пенсійного фонду або недержавних фондів.


Як раніше писала “НАРОДНА ПРАВДА”, за словами колишньої голови громадської ради при Пенсійному фонді України Галини Третьякової, накопичувальні пенсії в Україні планують ввести наступного року. 

Додамо, що, за словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, підвищення пенсій в Україні стане автоматичним і не буде залежати від політичних обіцянок. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: