Що відомо про перший український лоукостер SkyUp, який вже здійснив перший рейс

Що відомо про перший український лоукостер SkyUp, який вже здійснив перший рейс Фото: "itc.ua"
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Вчора, 21 травня, новий український лоукостер SkyUp виконав свій перший рейс – чартер в єгипетський Шарм-ель-Шейх.

Loading...

Як і було заплановано, SkyUp розпочала діяльність з виконання чартерних рейсів. Так в 7:27 борт Boeing 737-800 з реєстраційним номером UR-SQA вилетів з аеропорту Київ (Жуляни) в єгипетський Шарм-ель-Шейх. Примітно, що літак не встигли перефарбувати і поки він буде літати в лівреї попереднього експлуатанта – Malaysia Airlines.

У Мінінфраструктури особливо підкреслили, що вже в цьому році SkyUp почне виконувати регулярні перельоти по внутрішніх і міжнародних напрямках. Що цікаво, в прес-релізі Мінінфраструктури кажуть, що всі внутрішні рейси будуть виконуватися по лоукост-моделі, і як приклад називають вартість квитка на рейс Київ-Одеса – від 499 грн в один бік.

До кінця поточного року SkyUp планує перевезти близько 650 тис. українців.

Але перейдемо ближче до справи. Лоукостер SkyUp, кінцевим бенефіціаром якої зареєстрована ТОВ “ACS-Україна” Тетяни Альби і Юрія Альби, яким також належить український туроператор JoinUp, позиціонує себе як перший український лоукост-перевізник. Її флот на сьогоднішній день складається з середньомагістральних суден типу Boeing 737-800 NG (Neхt Generation) місткістю Y189 місць 2013 року випуску. Це наймолодший флот серед українських авіакомпаній – середній вік повітряних суден становить 4 роки.

До кінця 2018 року планується збільшення флоту до 5-ти літаків, а динаміка розвитку передбачає розширення флоту мінімум на 3 судна в рік на базі бортів Boeing 737-800 і Boeing 737МАХ (нове сімейство літаків, які прийдуть на зміну Boeing 737NG). У 2019 планується збільшення бортів до 8.

Гендиректором авіакомпанії став Євген Хайнацкий, який раніше працював в компаніях Аеросвіт, Роза Вітрів і Air Onix.

Крім того, авіакомпанія SkyUp підписала контракт з корпорацією The Boeing Company на 624 млн дол. На виробництво п’яти високотехнологічних літаків серії Boeing 737 Max з можливістю дозамовлення ще п’яти літаків. Таким чином, в 2023-2024 роках в Україні з’явиться до десяти нових надсучасних літаків, які будуть використовуватися українською авіакомпанією. Це безпрецедентний контракт для українських авіакомпаній.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...