Ціни на нафту падають, оскільки ОПЕК та Росія зважують вихідний приріст

Ціни на нафту падають, оскільки ОПЕК та Росія зважують вихідний приріст
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Ціни на нафту впали в п’ятницю, оскільки ОПЕК та Росія розглядали пом’якшення бар’єрів поставок, щоб компенсувати перебої в Венесуелі та очікуване падіння експорту з Ірану.

Loading...

Про це пише “НАРОДНА ПРАВДА”, посилаючись на Reuters.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак провів переговори з міністром енергетики Саудівської Аравії Халідом аль-Фаліхом щодо пом’якшення умов глобального пакета поставок нафти, який існував протягом 17 місяців – про це повідомив сам Новак у п’ятницю.

Міністри енергетики Саудівської Аравії, Росії та Об’єднаних Арабських Еміратів обговорюють збільшення обсягів виробництва близько 1 мільйона барелів на добу – повідомляють джерела.

На Близькому Сході домінує Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК), а також група виробників, які не є членами ОПЕК, на чолі з Росією.

Минулого року світові сировинні ресурси різко обмежилися через скорочення обсягів операцій під керівництвом ОПЕК, які супроводжувались різким падінням венесуельського виробництва.

Перспективи відновлення санкцій проти Ірану після того, як президент США Дональд Трамп вийшов з міжнародної ядерної угоди з Тегераном, також збільшили ціни, протягом останніх тижнів.

Інвестиційний банк США Джефферіс заявив, що збільшення обсягів нафти з Росії та ОПЕК може “бути необхідним для підтримки ринку”, особливо якщо санкції США призведуть до падіння експорту з Ірану в кінці поточного року.

Хоча Росія та ОПЕК отримують вигоду від підвищення цін на нафту, що складають майже 20 відсотків з кінця минулого року, їх добровільне скорочення виробництва відкрило двері іншим нафтовиробникам.

Виробництво сирої нафти в США за останні два роки збільшилось на чверть.

Результат, подібний до Сполучених Штатів, Канади та Бразилії, які не пов’язані пактом з ОПЕК або Росією, як очікується, зростатиме внаслідок зростання цін на сировину.

“В умовах зростання цін на нафту, що перевищує витрати, середня рентабельність промисловості стала позитивною в цьому році”, – заявили в Бернстейн Енерджі.


Зазначимо, через санкції, у травні-червні поточного року Іран може розпочати поставки власного сорту нафти під назвою West Karoun й вже навіть відправив зразки продукту можливим клієнтам.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...