Сила в правді

Навігація
Головна Новини Отруєння в українських школах: що відомо з розслідування

Отруєння в українських школах: що відомо з розслідування

Отруєння в українських школах: що відомо з розслідування
в Новини/Соціальна правда

Фахівці досі не можуть встановити причину масових отруєнь дітей в українських школах. Ситуація ускладнюється відсутністю в Україні спеціалізованих лабораторій і застарілими методами визначення шкідливих речовин.

Про це розповів лікар-токсиколог Володимир Саркісян, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Апостроф“.

Після виїзду на місце події в школи в Черкасах, Павлограді, Миколаєві, Харкові рятувальники ДСНС не виявили отруйних речовин ні в повітрі, ні у воді, ні в землі. За словами батьків постраждалих школярів, в діагнозі лікарів також відсутня інформація про токсини.

“Занадто мало даних для конкретних висновків.Це може бути будь-яка отруйна речовина, що переважно діє на нервову систему. Але це в тому разі, якщо симптоми об’єктивно такі, як говорять діти, адже одна справа – скарги дітей, а інша справа – клінічні симптоми, що реально проявляються”, – пояснив Саркісян.

При цьому лікар також вказав на проблеми санітарно-епідеміологічної служби та ДСНС.

“Наша санітарно-епідеміологічна служба зараз в жалюгідному стані. Грубо кажучи, її розгромили. Спеціалізованих лабораторій просто немає. Нікому займатися цим. Клінічної діагностики отруєнь в Україні немає. Якщо посмертна діагностика отруєнь хоч якось була законодавчо регламентована і якось виконувалася, то прижиттєвої токсикології в Україні просто не було і немає досі. Фахівці ДСНС лише знають, як реагувати на якісь екстраординарні випадки, але вони не фахівці в діагностиці. У них є досить застарілі методи визначення в повітрі дуже обмеженого кола шкідливих речовин, але провести тонкий аналіз вони не можуть, та й немає затвердженої методики”, – резюмував він.


Нагадаємо, у вівторок, 8 травня, під час лінійки в черкаській школі №8 багатьом дітям стало зле. Спочатку повідомлялося про декількох постраждалих, пізніше цифра зросла до 42, а станом на 13.00 до лікарні госпіталізовано 51 дитину.

В мережі з’явився відеозапис евакуації дітей зі школи №8 у Черкасах, де відбулося масове знепритомнення школярів під час лінійки.

Пізніше стало відомо, що всього до лікарні в Черкасах після масового отруєння звернулися 94 людини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: