ЄС закликав Москву відпустити Сенцова, Балуха та інших незаконно засуджених українців

ЄС закликав Москву відпустити Сенцова, Балуха та інших незаконно засуджених українців
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Представництво ЄС в Україні оприлюднило заяву в зв’язку з триваючим порушенням прав і переслідуванням країною-агресором українських громадян, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на УНІАН.

Союз закликає негайно звільнити всіх українських громадян, незаконно утримуваних в Російській Федерації та на території окупованого Росією Кримського півострова.

“Після чотирьох років ув’язнення, 14 травня, режисер Олег Сенцов, якого депортували в східну Сибір, почав голодування.
Інший незаконно утримується громадянин України Володимир Балух вже два місяці проводить голодний страйк.
Вони були засуджені з порушенням міжнародного права і елементарних стандартів правосуддя судами, чию юрисдикцію ЄС не визнає “, – йдеться в повідомленні.

Також в представництві ЄС в Україні виступили проти незаконної анексії Кримського півострова.
Відзначається, що Особливу тривогу викликає кількість кримських татар, яких переслідують і чиї права істотно порушують.
“На додаток до цього, 21 травня заарештовано активістів Сервер Мустафаєв і Едем Смаїл. Європейський Союз закликає дотримуватися міжнародних стандартів прав людини на півострові, а також негайно звільнити всіх незаконно утримуваних українських громадян в Росії і на Кримському півострові”, – йдеться в заяві Представництва ЄС .


Нагадаємо, уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова звернулася в Міжнародний комітет Червоного хреста з проханням перевірити стан додержання прав утримуваних в російських в’язницях українців Олега Сенцова і Олександра Кольченко.

Джерело: Народна Правда