Православні відзначають свято Святої Трійці: традиції і прикмети

Православні відзначають свято Святої Трійці: традиції і прикмети
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Сьогодні, 27 травня, православні християни святкують Трійцю, одне з 12 великих свят року. Цей день в Україні є офіційним вихідним.

НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Українські Новини розповідає про традиції і прикмети святкування Трійці-2018.

Loading...

Свято Трійця було встановлене на основі біблійної оповіді про зішестя Святого Духа на апостолів.

Трійця є перехідним святом і відзначається рівно через 50 днів після Світлого Христового Воскресіння. Тому Трійця має другу назву – П’ятидесятниця.

Цього року Трійця припадає на 27 травня. Для цього свята в Україні передбачено офіційний вихідний. Оскільки Трійця відзначається в неділю, вихідний день переноситься на понеділок, 28 травня.

Традиції

Кажучи про традиції, варто в першу чергу згадати про службу в церквах, яка є однією з найбільш урочистих і чудових у році. Всього святкових дні три. В цей час читаються молебні, здійснюється поминання покійних родичів.

Віруючим людям обов’язково потрібно відвідати в цей день церкву.

В народі є незмінна традиція, яка існує вже багато поколінь. На Трійцю прийнято прикрашати будинки гілками, травою і живими квітами. У народі зелень вважається символом життя, а коли вона засихає – її треба спалити.

Також обов’язково наші предки старалися прикрасити будинок березовими гілками, їх клали на вікна в будинку. Оскільки березу було прийнято вважати символом чистоти і наближення літа.

Трійця не повинна бути просто днем відпочинку для віруючих людей, вони повинні згадати про суть свята: зішестя Святого Духа на апостолів і про те, як після цього учні Ісуса Христа всьому світу повідали про нього.

На П’ятидесятницю прийнято збиратися всією сім’єю за одним столом. Обмежень в їжі для Трійці немає.

Прикмети

На Трійцю народні прикмети у наших предків були пов’язані, звичайно ж, з погодою.

Наприклад, якщо у цей день йшов дощ – прогнозували тепле та урожайне літо.

А поганою прикметою на Трійцю вважали жарку погоду і при її настанні чекали засушливого літа.

Президент Петро Порошенко та прем’єр-міністр Володимир Гройсман привітали співвітчизників зі святом.Нагадаємо, напередодні свята П’ятидесятниці, 26 травня, Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

Нагадаємо, православні християни напередодні свята П’ятидесятниці, в Троїцьку поминальну суботу, яка цього року припадає на 26 травня, моляться про померлих. Ця поминальна субота пов’язана з днем заснування Церкви – коли Дух Святий зійшов на апостолів.

Джерело: Народна Правда