Євросоюз готує заборону одноразового посуду з пластику

Євросоюз готує заборону одноразового посуду з пластику
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Брюссель збирається ввести заборону на ряд одноразових виробів, а також збір у розмірі 80 центів за один кілограм сміття, непридатного до переробки, передає НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на Funke Mediengruppe.

Згідно з проектом директиви, заборона повинна торкнутися одноразових виробів із пластику, альтернатива яким легко доступна і прийнятна за ціною, пояснюють ЗМІ. Зокрема, йдеться про одноразовий посуд, столових приладів, трубочок-соломинок для напоїв, ватяних паличок і пластикових кріплень для повітряних куль. Крім того, планується обмежити використання пластикових упаковок для їжі, яку продають на винос закусочні.

Євросоюз готує заборону одноразового посуду з пластику

Єврокомісія планує заборонити ряд одноразових продуктів із пластику й фактично штрафувати країни-члени Євросоюзу за пластикове сміття, який не підлягає вторинній переробці.

Про це повідомили в неділю, 27 травня, видання німецького медіаконцерну Funke Mediengruppe з посиланням на пакет заходів боротьби з пластиковим сміттям, який комісія ЄС має намір представити в Брюсселі 28 травня.

Видання Funke Mediengruppe також наводять слова єврокомісара з питань бюджету Гюнтера Еттінгера (Günther Oettinger), який запропонував стягувати з влади країн ЄС певну суму за кожен кілограм пластикового сміття, непридатного до переробки для повторного використання. Якщо виходити з багаторічного фінансового планування Єврокомісії, то такий збір може скласти 80 центів за один кілограм, які підуть в загальний європейський бюджет, пояснив Еттінгер. На його думку, цей захід допоможе скоротити обсяг пластикових відходів.


Як раніше писала НАРОДНА ПРАВДА, пластикові пляшки не виділяють хімічні речовини в воду під час повторного використання. Небезпека пластикових продуктів полягає в накопиченні бактерій. Дослідження «Canadian Journal of Public Health» встановило, що 65% пляшок багаторазового використання мають рівень бактерій вище допустимої норми охорони здоров’я.

Джерело: Народна Правда