Азербайджан запустив газовий коридор в обхід України: що зміниться

Азербайджан запустив газовий коридор в обхід України: що зміниться
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

“Південний газовий коридор” офіційно відкритий на Сангачальському терміналі поблизу столиці Азербайджану Баку. З цього терміналу беруть початок всі експортні нафто- і газопроводи, які транспортують вуглеводневі ресурси Азербайджану на світові ринки.

Газопровід призначений для постанчання азербайджанського газу в Європу, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Сегодня.

Loading...

“Південний газовий коридор” є одним з пріоритетних для ЄС проектів, який передбачає транспортування газу з Каспійського регіону через Грузію і Туреччину в європейські країни.

Реалізація проекту стала можливою завдяки широкому міжнародному співробітництву, заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв, виступаючи на церемонії офіційного відкриття газопроводу.

На думку Алієва, газопровід має важливе значення для енергобезпеки Європи, диверсифікації джерел і маршрутів постачання вуглеводневих ресурсів.


Азербайджан запустив газовий коридор в обхід України: що зміниться


“Азербайджанський газ є новим джерелом постачання газу в Європу, і реалізацією “Південного газового коридору” ми заново складаємо енергетичну карту континенту”, – підкреслив Алієв.

Наразі учасниками проекту є сім країн (Азербайджан, Грузія, Туреччина, Греція, Болгарія, Албанія та Італія), ще три балканські країни планують приєднатись до проекту – Боснія і Герцеговина, Хорватія і Чорногорія.

“Повинні будуватися відгалуження від Південного газового коридору. Європейський ринок дуже важливий для нас”, – підкреслив азербайджанський лідер.

“Південний газовий коридор” вартістю понад 40 млрд доларів простягнеться на 3,5 тис. км від Баку до півдня Італії через території Грузії, Туреччини, Греції, Албанії. Його сегментами є Південно-Кавказький, а також Трансанатолійський (TANAP) і Трансадріатичний (TAP) трубопроводи.

Первісна пропускна здатність трубопроводу, як очікується, становитиме 16 млрд кубометрів газу на рік. Близько 6 млрд кубометрів поставлятиметься в Туреччину, а решта – в Європу. У перспективі ці об’єми планується наростити до 31 млрд кубометрів за рахунок будівництва додаткових газокомпресорних станцій.

На початковому етапі газ, який видобуватиметься в рамках другої фази розробки азербайджанського газоконденсатного родовища “Шах Деніз”, розглядається в якості основного джерела для проектів “Південного газового коридору”. На більш пізньому етапі до проекту можуть бути підключені й інші джерела.

Крім того, ділянка газопроводу через Балкани між Болгарією і Австрією, що проходить по території Румунії, споруджуватиметься за рахунок кредиту в рамках Європейського інвестиційного плану, також відомого як “план Юнкера”.


Нагадаємо, Туреччина і Росія досягли угоди по 10,25 відсотковій знижкці на російський газ, який був поставлений ще у 2015 та 2016 роках.

Нагадаємо, Верховна Рада закликала світову спільноту вжити заходів проти будівництва газопроводу “Північний потік 2”. За словами спікера українського парламенту Андрія Парубія, наявність транзитного газопроводу, по якому російський газ постачається до Європи, стало стримуючим фактором для Кремля при ухваленні рішення про повномасштабне вторгнення в Україну.

Раніше низка європейських країн виступили проти будівництва трубопроводу, вважаючи, що він зробить ЄС заручником Москви.

Україна запропонувала свою альтернативу “Північному потоку-2”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...