Скільки грошей українці витрачають на продукти: показова статистика

Скільки грошей українці витрачають на продукти: показова статистика
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Стала відома статистика, на що українці витрачають гроші. Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “24 канал”.

Понад 70% своїх коштів українці витрачають на купівлю їжі та оплату комунальних послуг, а тому їм доводиться суттєво собі відмовляти в інших бажаннях і потребах.

Loading...

За даними Держстату за перші 9 місяців 2017 року, 48,4% витрат українців припадало на продукти харчування та безалкогольні напої. Для порівняння: жителі Великобританії витрачають на харчування 8,1% доходів, поляки – 16,5%.

На другому місці – витрати на житло і оплату комуналки (16,7%). На третьому (7%) – різні неспоживчі витрати, такі як допомога родичам, вклади в банки, ремонт житла тощо. Ще 12% припадає на купівлю одягу та взуття, охорону здоров’я та проїзд у транспорті.

Скільки грошей українці витрачають на продукти: показова статистика
А на такі речі, як освіта або відпочинок, припадає менше 2% витрат українців. Щодо їжі, то найбільше грошей українців іде на молочні продукти та яйця, овочі і хліб.

Скільки грошей українці витрачають на продукти: показова статистика
Цифри демонструють, що українцям вистачає грошей, грубо кажучи, лише на виживання, а про такі речі як щорічний відпочинок, саморозвиток чи купівлю потрібних речей більшість українців навіть не мріють.

Середні сукупні витрати українця за перші 9 місяців 2017 року становили 6903 гривень на місяць, хоча середня зарплата за цей період становила 6848 гривень. Тобто українці витрачали навіть трохи більше, ніж заробляли.

Також у 2017 році Україна потрапила у двадцятку країн світу із найвищим рівнем інфляції із показником 13,7% (хоча прогноз НБУ був на рівні 8%). У країнах Європи ця цифра коливається в межах 1-3%. А в Ірландії, наприклад, інфляція взагалі становила 0,4%.


Напомним, ранее міністр Рева пояснив, чому українці витрачають на їжу більше, ніж німці – бо багато їдять.

Джерело: Народна Правда
загрузка...