РФ підтримала Угорщину у “мовній суперечці” з Україною

РФ підтримала Угорщину у “мовній суперечці” з Україною
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Під час засідання Ради НАТО-Росія, що відбулося в Брюсселі 31 травня, Російська Федерація звернулася до Північноатлантичного альянсу з проханням натиснути на Україну щодо зміни мовної норми закону “Про освіту“.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Європейську правду“.

Loading...

Росіяни посилаються на те, що українським законом незадоволений також один із членів НАТО – Угорщина.

Як відомо, Будапешт від минулого року блокує проведення міністерських зустрічей Ради Україна-НАТО, вимагаючи від Києва зупинити виконання мовної норми закону “Про освіту”.

Примітно, що Угорщина відмежувалася від позиції РФ з цього приводу, кажуть у Альянсі.

В прес-службі НАТО відмовилися офіційно коментувати, чи обговорювалося це питання на засіданні Ради НАТО-Росія, підтвердивши лише, що ситуація в Україні була однією із тем дискусії.

Водночас Росія раніше, як стало відомо, також зверталася до Альянсу з цього приводу. Стверджується, що голова МЗС РФ Сергєй Лавров у листі до генсека НАТО Столтенберга наполягав на необхідності натиснути на Україну.

У НАТО відмовилися від тиску на Київ щодо зміни закону “Про освіту”, попри вимоги Угорщини з цього приводу, натомість – підтримали проведену освітню реформу.


Раніше в українському МЗС повідомили, що своїми діями Угорщина не дбає про угорців в Україні, а діє в інтересах третьої сторони, маючи на увазі Росію.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконаний, що Угорщина своїми заявами щодо місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі на Закарпатті практично впритул наблизилася до “червоної лінії”, оскільки таким чином з партнерами розмови не ведуть. 

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вимагає від України юридичних гарантій, що застосування скандального закону про освіту почнеться після досягнення домовленості з угорською національною меншиною на Закарпатті. 

Раніше Європейська комісія за демократію через право закликала внести зміни в скандальний закон про освіту, щоб уникнути можливої дискримінації в Україні мов, які не є офіційними мовами Євросоюзу. 

Додамо, що Угорщина пропонує Україні вирішити мовний скандал, що спричинило затвердження ВР нового закону про освіту та відповіді на це Венеціанської комісії, дотримуючись трьох вимог.

Джерело: Народна Правда
загрузка...