США розпочали “торгову війну” і ввели мита на сталь та алюміній

США розпочали “торгову війну” і ввели мита на сталь та алюміній
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

З п’ятниці, 1 червня, США вводять мита на сталь і алюміній з Євросоюзу, Мексики і Канади.

Про це заявив глава Міністерства торгівлі США Уілбур Росс, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на РБК.

Росс пояснив, що мова йде про 25-відсоткові мита на ввезення стали і 10-відсоткових – на ввезення алюмінію.

Росс нагадав, що про введення таких мит було оголошено ще в березні. Пізніше президент Дональд Трамп тимчасово вивів з-під дії мит Південну Корею, Аргентину, Бразилію, Австралію, країни ЄС, Канаду і Мексику. Тепер адміністрація США вирішила не продовжувати дію цих винятків.

«Ми з нетерпінням очікуємо продовження переговорів як з Канадою і Мексикою, з одного боку, так і з Єврокомісією, з іншого боку, тому що є інші питання, які ми також повинні вирішити», – додав міністр.

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер після виступу Росса заявив, що ЄС звернеться до СОТ для врегулювання спору. «Абсолютно неприпустимо, щоб країна вводила односторонні заходи, коли мова йде про світову торгівлю», – підкреслив глава ЄК, назвавши дії США «протекціонізмом в чистому вигляді».

«Це поганий день для світової торгівлі», – заявила представник європейської торгової комісії Сесілія Мальмстрем. «США намагалися використовувати загрозу торгових обмежень в якості важеля, щоб домогтися поступок від Євросоюзу. Ми не ведемо так справи, тим більше між давніми партнерами, друзями і союзниками», – сказала Мальмстрем.


Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп під час зустрічі у Вашингтоні у квітні переконував канцлерку Німеччини Ангелу Меркель відмовитися від проекту “Північний потік-2”.

Раніше також стало відомо, що в Польщі завели справу на “Газпром” через фінансування “Північного потоку-2”.

Джерело: Народна Правда