Силовики взялися за рейдерство В’ячеслава Соболєва

Поліція відкрила провадження за фактом спроби захоплення депутатом Київоблради ряду торгових центрів.

Силовики взялися за рейдерство В’ячеслава Соболєва
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Поліція відкрила провадження за фактом спроби захоплення депутатом Київоблради ряду торгових центрів.

Loading...

Столична поліція відкрила кримінальне провадження за фактом підготовки до захоплення депутатом Київської обласної ради В’ячеславом Соболєвим і його подільниками ряду торгових центрів та інших об’єктів нерухомості в Донецькій, Запорізькій та Одеській областях. Про це повідомило джерело в силовому відомстві. За його словами, правоохоронці вже активно розслідують справу, а ряд «колег» Соболєва по організованій злочинній групі вже почали співпрацювати зі слідством.

Підставою для кримінального провадження стала листування В’ячеслава Соболєва з абонентом Artur Dnepr 1 (+38 067 626 2525) в месенджері Telegram, в якій він замовляє рейдерські захоплення торгових центрів «Амстор» в Маріуполі та Запоріжжі, а також логістичного парку і нежитлових будинків у Одеській області. Слідство вже встановило особу абонента, проте подробиці поки не розголошуються. У той же час, з самого листування вже знято гриф секретності і вона отримала статус легалізованого докази.

В’ячеслав Соболєв давно відомий своєю причетністю до рейдерських захоплень різних об’єктів на території Донецької області. Зокрема, він захоплював ТЦ «Обжора» в Маріуполі, який раніше сам же довів до банкрутства і який потім був виставлений на торги судом і куплений сумлінним покупцем.

Тепер же В’ячеслав Соболєв, у якого недавно знайшли російське громадянство, вирішив захопити майно ще й в Запоріжжі, а також об’єкти, що належать компанії з київською реєстрацією в Одеській області. Таке завзяття в отриманні частки в українських бізнесів можна легко пояснити: в Службі безпеки України на фінальній стадії перебуває кримінальне провадження про причетність В’ячеслава Соболєва до фінансування тероризму на Донбасі через сплату податків в «Республіканський банк ДНР» з підконтрольних йому магазинів мережі «Обжора» в окупованих районах Донецької області. І тепер йому терміново потрібно продемонструвати легальне походження мільйонів коштів на рахунках у швейцарських банків – як українським, так і швейцарським, а також ізраїльським силовим структурам.

У листуванні з «Артуром» в месенджері Telegram, Соболєв наводить перелік об’єктів, які необхідно захопити.

«Власник: ТОВ «Мореплавне» (99% через нерезидента ОЛП Холдинг Лімітед володіє Мурахвер Дмитро). Об’єкти: 1. Незакінчені нежитлові будівлі Логістичного центру «Одеса-парк логістики». Адреса: Одеська обл. Біляївський р-н, с / рада Нерубайське, Масив 4,4; 23. Нежитловий будинок – готовність 54,26%, Нежитловий будинок – готовність 73,4%, нежитловий будинок – готовність 23,94%.

2. Торговий центр Амстор – Маріуполь, проспект Металургів, д. 112, площа 11544,7 кв. м.

3. Торговий центр Амстор – Запоріжжя, вул. Перемоги, 64, площа 11983,2 кв. м,

4. Торговий центр Амстор – Маріуполь, проспект Леніна, д. 149, площа 16318,76 кв. м», – написав Соболєв в «наводкою».

Судячи за даними сервісу Opendatabot, які передає рейдерам депутат Київоблради, діалог відбувався в листопаді 2017 року. «Чи сидить з ним хтось у нерезидента невідомо», – додає Соболєв і направляє співрозмовнику фотографії торгових центрів. «Почув», – відповідає «Артур». Далі двоє учасників переговорів спілкуються вже по телефону.

Згідно з даними Публічної кадастрової карти, «Одеса-парк логістики» дійсно знаходиться на двох земельних ділянках, що належать ТОВ «Мореплавне». Станом на жовтень 2017 року об’єкт був виставлений на продаж в системі «сетах» за 213 млн грн. При цьому це вже далеко не перша спроба власника продати недобудови майже на 10 га загальною проектною площею майже 100 тис. кв. м. У пошукових системах вказується, що об’єкт продається вже більше року. Однак В’ячеславу Соболєву, по всій видимості, не з руки виймати з кишені $ 8 млн, Тому він хоче отримати об’єкт силою через сумнівних «посередників» з Дніпра.

Не менш «смачними» виглядають і торгові центри «Амстор», підконтрольні «Амстор Рітейл Груп». По всій видимості, Соболєв відчуває в собі незвичайні сили (знову-таки – «привіт» накопиченому під час роботи в Донецьку досвіду) перехопити 40 тис. торгових площ в управління через рейдерів.

Джерело в правоохоронних органах, яке побажало залишитися неназваним заяило, що  силовики також вивчають документи щодо причетності Соболєва до інших рейдерських захоплень. Крім того, за даними правоохоронних органів, співорганізатори рейдерських захоплень «Амстора» вже почали активно співпрацювати з силовими структурами, зокрема, підтвердили злочинні наміри Соболєва про незаконне відбирання чужої власності, а також його лідируючу роль в організації злочинного угруповання. 

Джерело: Народна Правда
загрузка...