Клієнти “ПриватБанку” стали мішенню для шахраїв

Клієнти “ПриватБанку” стали мішенню для шахраїв
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Організоване злочинне угрупування, яке займалося шахрайськими операціями з банківськими картами і рахунками клієнтів банку, було викрите Службою безпеки “Приватбанку” спільно з кіберполіцією.

Про це передає НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на прес-службу “ПриватБанку”.

Loading...

Повідомляється, правоохоронними органами було проведено ряд санкціонованих обшуків, в результаті яких було вилучено понад 500 пластикових карт.

Клієнти “ПриватБанку” стали мішенню для шахраїв

Також вилучили велику кількість пристроїв для несанкціонованого зчитування інформації з банківських карт клієнтів, накладки для фіксації ПІН-кодів клієнтів, частини банкоматів, на яких зловмисники тестували своє шахрайське обладнання, прилади для виготовлення підроблених банківських карт.

Клієнти “ПриватБанку” стали мішенню для шахраїв

У той же час, як повідомив операційний директор компанії з кібербезпеки “10guards” Віталій Якушев на сьогоднішній день в Україні кожен третій клієнт банків стикається з шахрайськими операціями.

“Існує два основних способи крадіжки грошей з банківських карт: зчитувальні пристрої, тобто крадіжка грошей, коли ви розраховуєтесь карткою. А також крадіжка грошей під час онлайн-проплат”, – сказав есперт. “Картку можуть провести через один термінал два рази. Перший раз її проводять легітимно, і тим самим відправляють інформацію в банк, а вдруге просто копіюють магнітну доріжку вашої картки і потім використовують її для того, щоб потім на її основі зробити клон і використовувати його для оплати в інших місцях “, – зазначив експерт.

“Щоб більш-менш убезпечити себе, потрібно бути більш уважним і більш обережним. Якщо ви користуєтеся банкоматом, необхідно звертати увагу на картоприймач. Це пристрій, в який вставляється карта”, – сказав експерт, зазначивши при цьому, що також потрібно звертати увагу на клавіатуру, на якій набирається пін-код. “Всі ці пристрої повинні бути абсолютно монолітні. Там не повинно бути нічого, що можна було б зняти, приклеїти і т.д. Якщо говорити про терміналах, в яких йде подвійне проведення карти: по легітимному шляху і по фіктивному, то тут потрібно постійно контролювати картку. Не варто віддавати її офіціанту в ресторані або кафе “, – заявив експерт.

“Крім того, необхідно підключити в банку смс-повідомлення про будь-які транзакції, які здійснюються за допомогою карти. Якщо вашу карту скопіювали і використовують подвійне списання, у разі смс-повідомлення вам прийде повідомлення про транзакції і ви зможете заблокувати карту”, – зазначив експерт .


Нагадаємо, у Вінниці кримінальний дует за тиждень зміг збагатитися на двісті тисяч гривень, обдуривши сімох пенсіонерів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...