В Україні ввели обмеження на використання дронів

Власника дрону можуть оштрафувати на 500 неоподаткованих мінімумів

В Україні ввели обмеження на використання дронів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

З першого червня набув чинності Тимчасовий порядок використання повітряного простору. Він торкнувся, зокрема, і порядку використання дронів для знімання. Відповідний документ опубліковано Державною авіаційною службою.

Згідно з новими правилами, дистанційно пілотовані повітряні судна поділяються на легші та важчі від двох кілограмів. Якщо апарат для польотів перевищує цю вагу, то особі, яка керує ним, треба оформити дозвіл на використання повітряного простору, пише НАРОДНА ПРАВДА.

Якщо дрон важить менше двох кілограмів, то заявку на ВПП надсилати не треба, проте польоти можуть відбуватися лише вдень, без перетину кордонів, на відстані не менше 500 метрів від повітряних суден, в межах прямої видимості, але не далі, ніж 500 метрів від зовнішнього пілота.

Також такі апарати заборонено запускати над дорогами та залізничними шляхами державного значення, на головних вулицях міст, сіл, над об’єктами, які перебувають під захистом, в межах зон антитерористичних та спеціальних операцій тощо.

Використання повітряного простору з порушенням нормативно-правових актів тягне за собою стягнення штрафу у розмірі від 1020 до 8500 гривень. У разі небезпеки для повітряних польотів власник апарата може бути притягнений до кримінальної відповідальності.


Нагадаємо, унікальний дрон-невидимку створили в Україні.

Джерело: Народна Правда