Сила в правді

Навігація
Головна Новини Працюючий в окупованому Криму співвласник «АТБ» Буткевич став соакціонером американської компанії

Працюючий в окупованому Криму співвласник «АТБ» Буткевич став соакціонером американської компанії

Російський бізнесмен Ілля Пономарьов на гроші Буткевича буде «фінансувати» нафтогазову галузь в Україні

Працюючий в окупованому Криму співвласник «АТБ» Буткевич став соакціонером американської компанії
в Новини/Соціальна правда

Скандально відомий російський екс-політик і бізнесмен Ілля Пономарьов створив американську компанію на гроші співвласника “АТБ” Геннадія Буткевича.

Громадянин РФ Ілля Пономарьов “прославився” в 2014 році, коли став єдиним депутатом Держдуми, що проголосував проти так званого приєднання Криму до Росії. Після цього він був позбавлений депутатської недоторканності і заочно заарештований московським судом. Ці події в момент зробили Пономарьова “своїм” в Україні, чим він не соромиться користуватися.

Працюючий в окупованому Криму співвласник «АТБ» Буткевич став соакціонером американської компанії

Після чого, він почав налагоджувати зв’язки в середовищі української бізнес-еліти. Окрему увагу Пономарьов приділив учасникам вітчизняного енергоринку. Одним з таких представників став Геннадій Буткевич – співвласник мережі супермаркетів “АТБ”.

Пономарьов створив компанію в США, яка отримала назву Trident Acquisitions і кілька днів тому вийшла на американську біржу NASDAQ. Там вона залучила чверть мільярда доларів, які нібито обіцяє інвестувати в нафтогазові проекти в Україні.

Головним бізнес-партнером Іллі Пономарьова за Trident Acquisitions став український бізнесмен Геннадій Буткевич. Нагадаємо, за останні кілька років на структури Буткевича було оформлено ряд нафтогазових родовищ України, які раніше належали оточенню глави МВС Арсена Авакова.

У Буткевича, як співзасновника Trident – 10% частка компанії, він є одним із п’яти членів ради директорів.

Працюючий в окупованому Криму співвласник «АТБ» Буткевич став соакціонером американської компанії

Незважаючи на те, що реноме співвласника “АТБ” затьмарене корупційними скандалами, Ілля Пономарьов не думає, що це негативним чином позначається на іміджі компанії. Спостерігаючи за процесом отримання ліцензій компаніями Буткевича, можна зробити висновок, що схема їх отримання не відрізняється від схем часів Януковича.

Очевидно, що Буткевич фонд розглядає як можливість легалізації своїх грошей у США, у тому числі, ймовірно, і коштів, отриманих в окупованому Криму від роботи мережі «ПУД», що є прямим порушенням американського законодавства.

За словами Пономарьова, опальний бізнесмен, який відомий своїми близькими контактами з керівництвом МВС та Генпрокуратури, надав Trident “послугу”, у відповідь на яку його запросили взяти участь у проекті.

«Ті, хто були готові дати гроші, з репутаційних і особистісних причин нам не підходили, а інших і не було. А до Геннадія Владиславовича Буткевича я ставлюся дуже добре»,- заявляє Ілля Пономарьов.

Працюючий в окупованому Криму співвласник «АТБ» Буткевич став соакціонером американської компанії

Пономарьов вважає Буткевича порядним, мало не ідеальним прикладом представника великого бізнесу, який  є “абсолютно нейтральним”. Він нібито не бере участь ні в яких політичних розкладах.

Але насправді, співвласник “АТБ” не один раз опинявся в центрі політичних скандалів.

Так, екс-заступник начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури Дмитро Сус назвав Геннадія Буткевича чи не найкращим другом Генпрокурора, який регулярно надає йому послуги.

Зокрема, він озвучив припущення, що до фальсифікації справи у відношенні нардепа Сергія Рибалки, швидше за все брав участь співвласник “АТБ” Буткевич. Для створення максимальних “проблем” нардепу, було підключено екс-заступника міністра внутрішніх справ Володимира Євдокимова. Він і став основним виконавцем у процесі фальсифікації справ проти народного депутата

Також, народний депутат Віталій Купрій ініціював відкриття кримінального провадження за фактом незаконного відвідування Євдокимовим спецдепартаменту слідчих дій у ГПУ.

На одному з допитів, Сус офіційно підтвердив, що справа нардепа Рибалки носила на 100% замовний характер і її курирував колишній тесть нардепа, Геннадій Буткевич. У той же час, Буткевич “відомий” і своїми близькими і лояльними відносинами із співробітниками Служби безпеки України, зокрема, з керівником СБУ в Сумській області Владиславом Косинським.

Буткевич навіть надав свій особистий вертоліт Bell-407 з бортовим номером UR-PTW, для поїздок головному СБУшнику Сумської області.

Антикорупціонери вважають, що Буткевич надавав співробітникам СБУ свій вертоліт протиправно, очевидно з метою налагодження особистих стосунків для використання спецслужб у власних корисливих інтересах.

За підсумком, детективи НАБУ розпочали кримінальне провадження щодо неправомірної вигоди, наданої співвласником мережі супермаркетів «АТБ» Геннадієм Буткевичем голові управління СБУ.


Нагадаємо, роздрібна мережа компанії «АТБ-Маркет» заснована в 1993 році. Співвласниками «АТБ» в рівних частках є бізнесмени Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун, стан кожного з яких в 2017 році склало близько 105 млн доларів.

У період 2015-2016 року, компанії, підконтрольні АТБ в Криму, заплатили в бюджет РФ близько 11 мільйонів доларів. Мова йде про мережі магазинів ПУД, що працюють на окупованому півострові і після 2014 року. Не дивлячись на так званий «продаж» ПУДу  оточенню міністра сільського господарства РФ Олександра Ткачова влітку 2017-го, менеджери АТБ працюють у його структурах досі.

Сам же Геннадій Буткевич та його партнери були звинувачені у зв’язках з Росією, відмиванні грошей та сепаратизмі. Бізнесмен платить багатомільйонні податки агресору, сприяє війні і порушенню територіальної цілісності України.


Компаніями, які мають нафтогазові ліцензії, Геннадій Буткевич володіє спільно з скандальним Володимиром Євдокимовим, який, як вже відомо, брав участь у фальсифікації ряду справ щодо нардепа Рибалки. Раніше він обіймав посаду першого заступника міністра МВС.

Багато питань викликає і схема, завдяки якій співвласник «АТБ» і став володарем дозволів та ліцензій на нафтогазові народження. Вони були отримані бізнесменом в обхід аукціонів. Восени 2017 року Буткевич опинився у центрі скандалу на тлі переоформлення кількох ділянок на компанії бізнесмена. Схема викликає багато питань і дає факти підозрювати Буткевича у змові з можновладцями.


Що стосується опального російського бізнесмена та екс-депутата Іллі Пономарьова, який зважився на спільну справу з Буткевичем, він також засвітився у ряді скандальних і гучних інцидентів.

Так, у 2012 році в РФ приймався закон про інтернет, яким розроблялася схема бану неугодних російській владі сайтів. Пономарьов був одним з тих, хто проголосував «за» прийняття закону.

Рішення Пономарьова виступити «за», може бути пов’язано з тим, що батько екс-депутата був керівником однієї з компанії-підрядників «Ростелекома» з постачання дорогого дешифровального обладнання. Контракт на поставку якого повинен був укладатися після прийняття закону.

Нагадаємо, ініціатором документа був Костянтин Малофєєв – відомий російський олігарх, який на сьогоднішній день є одним з основних спонсором війни на Донбасі.

Крім того, через низку своїх проектів і компаній, Малофєєв володів 10% часткою компанії «Ростелекому». Відповідно, за допомогою прийняття закону, він готував великий «розпил» бюджетних коштів на закупівлю обладнання. А це в свою чергу свідчить про те, що голос Пономарьова, зіграв на руку опальному олігархові.


Також згідно з інформацією, яка неодноразово озвучувалась у ЗМІ, після початку військових дій на Донбасі, Малофєєв міг стати або співвласником всій мережі супермаркетів «АТБ», або тієї частини, яка залишилася на окупованих територіях Донбасу.

Аналогічну інформацію озвучували і українські нардепи ще в 2015 році, коли піднімалося питання про можливу націоналізацію мережі «АТБ».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: