Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Гривня очолила список валют, що зміцнилися до долара

Гривня очолила список валют, що зміцнилися до долара

Гривня очолила список валют, що зміцнилися до долара
в Економічна правда/Новини

З початку 2018 року гривня зміцнилася по відношенню до долара на 7,6 відсотка.

Українська гривня очолила список валют, які найбільш зміцнилися до долара з початку 2018 року, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Bloomberg.

У поточному році гривня зміцнилася по відношенню до долара на 7,6 відсотка, випередивши грузинський ларі і колумбійський песо.

Заступник голови Національного банку України Олег Чурій зазначив в інтерв’ю агентству, що ключовим у питанні зміцнення валюти є зменшення залежності від короткострокового капіталу для фінансування дефіциту поточного рахунку.

“Це досить небезпечно, так як, якщо є негативні настрої, інвестори просто покидають ринок, і це чинить величезний тиск на грошово-кредитну політику і обмінний курс”, – заявив він.

Агентство відзначає, що в України, яка входить в п’ятірку найбільш вразливих ринків, що розвиваються, є ряд проблем. Зокрема, у неї низький обсяг золотовалютних резервів, високий рівень корупції та великий державний борг. Тримати під контролем державні фінанси допомогла програма співпраці з МВФ, надання чергового траншу в рамках якої на даний момент затримується.

Агентство відзначає, що навряд чи найближчим часом НБУ знизить процентну ставку, яка зараз становить 17 відсотків. За словами Чурія, в НБУ не бачать такої можливості до появи тенденції до зниження інфляції. Він додав, що знизити її вдасться до середини наступного року.


Як раніше писала НАРОДНА ПРАВДА, у Мінекономрозвитку прогнозують курс долара до кінця поточного року на рівні не вище 30 гривень. Це випливає з консенсус-прогнозу МЕРТ, який був опублікований на сайті відомства. 

Нагадаємо, в Нацбанку пояснили причини зміцнення національної валюти з початку 2018 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: