На українців очікує зниження зарплат: що зміниться

На українців очікує зниження зарплат: що зміниться
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українська влада підтримує введення в країні медіанної заробітної плати.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це заявив Президент України Петро Порошенко.

“Чи я проти  медіанної зарплати? Ні. Я можу навіть доручити, щоб вираховували і ту, і ту. Це повинно бути прозоро. Нам не потрібно нічого приховувати”, – зазначив він.

При цьому Президент заявив, що головна проблема полягає не в розрахунку показника зарплати, а в її фактичному розмірі, який слід підвищувати.

“Я думаю, що головна проблема у нас не в медіанній зарплаті. Наша головна проблема – це підвищувати зарплату. І я можу сказати, що на сьогоднішній день у нас є дуже стійка тенденція, коли кращі виробництва країни різко підвищують заробітну плату”, – повідомив Порошенко.

Відзначимо, що медіанна зарплата зазвичай значно нижча за середню.

Зараз Держстат в процесі визначення середньої зарплати ділить загальний зарплатний фонд на кількість штатних співробітників. Оскільки керівництво може отримувати сотні тисяч, а прості працівники – мінімалку, середня зарплата не демонструє реальний рівень зарплат в країні.

Медіанна заробітна плата ділить всі зарплати на дві рівні половини. Одна з них – всі зарплати, які перевищують медіанну, друга – менше медіанної.

Наприклад, сім співробітників отримують заробітні плати в розмірі 5, 10, 20, 21, 50, 60 і 200 тис. грн. Для даної групи працівників середня зарплата складе 52,2 / тис. грн (суму всіх зарплат розділили на кількість працюючих). А ось медіанна зарплата в цьому випадку складе тільки 21 тис. грн (три зарплати вище цього значення і три зарплати менше).

Нагадаємо, середня зарплата українців у квітні 2018-го зросла до $324, що означає приріст в 30% за рік. Так, в гривнях середня зарплата українців у квітні склала 8480 грн, що свідчить про збільшення на 27,35% за рік. При цьому реальний приріст середньої зарплати з урахуванням інфляції за рік склав всього 12,5%.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА,  за даними реєстру боржників із  зарплат,  який запустив Мін’юст, 771 компанія в Україні має виконавчі провадження, оскільки не виплачує зарплату своїм співробітникам.

Нагадаємо, екс-міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що передумов для підвищення мінімальної заробітної плати в Україні в даний час немає.

Нагадаємо також, у 2019 році, за прогнозом Мінекономрозвитку, мінімальна зарплата може вирости до 4,6 тисячі гривень.

Джерело: Народна Правда