Сила в правді

Навігація

Сьогодні українські війська визволили Маріуполь від проросійських окупантів

Чотири роки тому Маріуполь очистили від «руського міра»

Сьогодні українські війська визволили Маріуполь від проросійських окупантів
в Новини/Соціальна правда

13 червня 2014 року сили ЗСУ визволили Маріуполь від проросійських окупантів.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Сепаратистські настрої в місті почалися відразу після втечі колишнього президента Віктора Януковича в Росію. Активізувався «руський мір» вже після окупації Криму.

У середині квітня місто заполонили сепаратисти, які виконували накази кураторів з Москви. Вже 9 травня стався штурм міського УВС. При захопленні був поранений і взятий у полон начальник УВС Валерій Андрощук і убитий начальник ДАІ Віктор Саєнко, боєць добровольчого батальйону міліції «Азов» Родіон Добродомов.

Бойовики заблокували бетонними блоками кілька вулиць у центрі міста і захопили адмінбудівлі. Міліція, СБУ та прокуратура були повністю паралізовані, а багато з силовиків навіть готувалися уде приміряти російську форму, за аналогією з захопленим Кримом.

В той час Україна тримала під контролем місцевий аеродром, на якому знаходилися нацгвардійці, військовослужбовці ЗСУ, і півтори сотні добровольців з батальйону МВС «Азов».

Штурм Маріуполя українське командування спочатку планувало на 23 травня 2014 року, щоб дати можливість городянам проголосувати разом з іншими українському на президентських виборах, але згодом, після аналізу наявних сил і засобів, відмовилося від цього плану. Остаточною датою початку визволення було визначено 13 червня.

У спецоперації брали участь 150 бійців спецбатальйону «Азов», 2 роти спецбатальйону «Дніпро», 2 роти Нацгвардії і спецназ МВС.

Блок-пости на в’їздах в місто контролювали військові, допомога надходила також від членів Правого сектору та місцевих активістів. Для блокування району проведення спецоперації були залучені близько 500 військовослужбовців ЗСУ та НГ.

Штурм почався в п’ять ранку. В ході зачистки Маріуполя від проросійських найманців було ліквідовано їх ключові опорні точки, знищено техніку і відновили контроль над усіма захопленими спорудами, зокрема будівлею міської ради.


Раніше НАРОДНА ПРАВДА ” повідомляла, що бойовики ведуть масований обстріл на Маріупольському напрямку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: