Супрун спростувала міф про корисну їжу

Супрун спростувала міф про корисну їжу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Уляна Супрун спростувала поширені міфи про здорове харчування.

Про це виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я написала на своїй сторінці в Facebook, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Сода – не методика лікування

Як зазначається, вживання соди для покращення обміну речовин чи кислотно-лужного балансу просто з водою та натще погана ідея.

Її тривале споживання може викликати електролітні порушення, підвищити рівень натрію в противагу зменшенню рівня калію, кальцію та магнію, що може призвести до порушень у серцево-судинній регуляції, підвищення артеріального тиску, порушенню мінералізації кісток, утворення каменів у нирках, нерідко навіть до таких ускладнень, як набряк мозку.

Окрім цього, сода підвищує кислотність шлунку та нерідко такі експерименти ведуть до виразкової хвороби шлунку та дванадцятипалої кишки, часто викликають екстрені ускладнення, як перфорація та шлунково-кишкова кровотеча, допомогти у разі яких часто є можливо лише хірургічно та в умовах реанімації.

Перекис водню безсилий не лише від мікробів

Інша загрозлива “інтернет-пігулка” стосується вживання перекису водню. Дана методика не має доказової бази для застосування, окрім “думки одного автора-професора”, і досить часто пацієнти вірять у диво-пігулку та часто потрапляють у лікарні з запаленням не лише шлунка, а й кишківника, підшлункової залози, перитонітом.

Розторопшу залиште для городу

Досить часто люди роблять помилку, коли самі собі призначаючи жовчогінні засоби. Особливо це стосується пацієнтів з уже встановленою жовчо-кам´яною хворобою, яким взагалі протипоказано жовчогінне, зокрема розторопша.

“Таке “лікування” може призвести до загострення холециститу, виходу каменю з жовчного міхура у холедох та спровокувати ургентний стан з гострою жовчною колікою, механічною жовтяницею та розвитком панкреатиту, коли лише вчасна хірургічна допомога може зарадити”, – йдеться у повідомленні.

Також у повідомленні зазначається, що найкращим запобіганням жовчнокам’яної хвороби є регулярні повноцінні сніданки з вживанням корисних жирів, невеликі перерви між прийомами їжі, відмова від кави натще.

У підсумку Супрун дала прості поради щодо справді здорового харчування – їсти багато овочів та фруктів, пити достатньо води та обмежувати продукти, які містять цукор, сіль та біле борошно.


Нагадаємо, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, як правильно користуватися смартфонами, щоб зберегти своє здоров’я.

Нагадаємо також, раніше Уляна Супрун розповіла, що остеохондроз – діагноз, з яким людина може лікуватися дуже довго і ніяк не вилікуватися. Він твердо стоїть в списку разом з дисбактеріозом та вегето-судинною дистонією і є великим комерційним міфом сучасності.

Джерело: Народна Правда
загрузка...