Сила в правді

Навігація
Головна Закордонна правда Вчені знайшли спосіб врятувати світ від нестачі води

Вчені знайшли спосіб врятувати світ від нестачі води

Воду збирають за допомогою спеціального порошку

Вчені знайшли спосіб врятувати світ від нестачі води
в Закордонна правда/Новини

В одній з американських лабораторій навчилися робити воду з порошку. Вчені винайшли те, що може врятувати від спраги всю планету.

Мрію мільйонів людей на планеті про чисту питну воду з повітря втілив у життя професор Омар Ягі із Каліфорнійського університету. Разом зі своєю командою він розробив пристрій для збирання прісної води в умовах аномально високих температур, пише НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на 2plus2.

“Головний елемент – порошок. Він збирає воду із сухого повітря. Ми назвали його метало-органічною структурою. У його основі лежить цирконій”, – розповів асистент Євген Капустін.

Коли температура падає, наприклад, уночі, матеріал, наче губка, вбирає у себе вологу. Коли ж зранку стовпчик термометра іде вгору, вода випаровується з кристалів і осідає на стінках спеціального резервуара.

З одного кілограма порошку вчені отримали 100 грамів води. Утім, успіх експерименту нівелювала доволі висока вартість диво-піску. Усе через цирконій у його складі. Тому вчені замінили головну складову на алюміній, що зменшило вартість порошку аж у 150 разів. На додачу зросла і ефективність експериментального генератора води.Окрім цього, застосування алюмінію дозволило приладу ефективно працювати навіть за нульових температур.

Тепер пристрій планують зробити комерційно привабливим і запустити його серійне виробництво. Для цього розробники запустили кілька стартапів-проектів і розпочали безпосередні переговори з урядами різних країн, де їхній продукт матиме найбільший попит.


Нагадаємо, у Первомайському районі Автономної Республіки Крим з 4-го червня окупаційна влада через посуху оголосила надзвичайну ситуацію природного характеру. Таке ж розпорядження було видане для ще трьох степових районів окупованого Криму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Закордонна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: