Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Як розвиватиметься житловий ринок: прогнози Нацбанку

Як розвиватиметься житловий ринок: прогнози Нацбанку

Як розвиватиметься житловий ринок: прогнози Нацбанку
в Економічна правда/Новини
В найближчий час прибутковість будівництва житла зменшиться через зростання конкуренції і собівартості, а попит не буде перевищувати пропозицію. Про це йдеться у звіті про фінансову стабільність НБУ, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Наголошується, що зараз кредитування під придбання житла продовжує зростати, але його обсяги (1,48 млрд грн в 2017 році) практично не впливають на ринок.
Як розвиватиметься житловий ринок: прогнози Нацбанку
Також відзначається, що зростання конкуренції спричинене скороченням ділянок під забудову та затвердженням Мінрегіоном нових державних будівельних норм, які, зокрема, обмежують допустимий відсоток забудови ділянки залежно від висотності забудови.
Тому навіть якщо високі темпи зростання кредитування збережуться, це не призведе до перевищення попиту над пропозицією в середньостроковому періоді.
Можливі два варіанти розвитку ринку житла. «За сприятливого попит зростатиме завдяки пожвавленню іпотечного кредитування, одночасно приріст пропозиції сповільниться і стане регіонально більш диверсифікованим. У такому разі ризики для фінансової стабільності в Україні будуть мінімальними.
Як розвиватиметься житловий ринок: прогнози Нацбанку
Однак за несприятливого сценарію пропозиція житла в подальшому зростатиме швидше, ніж попит, а дисбаланс між ними поглиблюватиметься», – йдеться в повідомленні.
При цьому Нацбанк підкреслює, що додатковим фактором негативного сценарію є те, що забудовники намагатимуться отримати дозвільну документацію до того, як жорсткі вимоги до благоустрою території та розвитку інфраструктури наберуть чинності.
«Це може призвести до сплеску будівництва нового житла в короткостроковому періоді. У разі реалізації такого сценарію зростуть ризики для окремих забудовників, збільшиться кількість недобудов і погіршиться фінансове становище банків, що кредитують будівництво і покупців житла», – йдеться в повідомленні.
У НБУ вважають, що для того, щоб знизити ризики, важливо забезпечити захист покупців квартир у новобудовах і на законодавчому рівні порядок правовідносин на первинному ринку житла, розвивати статистику ринку, а також вимагати від банків дотримуватися консервативних стандартів при кредитуванні забудовників.

Нагадаємо, під час фіналу Ліги чемпіонів у Києві, українці намагалисяся заробити шалені суми на туристах, які приїздили. Так, середня вартість однокімнатної квартири на дату проведення фіналу, коливалася на рівні в сім тисяч гривень за ніч. За “двушку” доводилося віддавати 8-12 тисяч гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: