Сила в правді

Навігація
Головна Новини Скільки потрібно спати: вчені знайшли відповідь

Скільки потрібно спати: вчені знайшли відповідь

Скільки потрібно спати: вчені знайшли відповідь
в Новини/Правда про здоров'я

Результати недавнього дослідження “Взаємозв’язок між тривалістю сну і метаболічним синдромом: поперечне дослідження”, проведеного в Південній Кореї, показали, що надмірна або недостатня тривалість сну позначається на стані здоров’я.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, вони були опубліковані 13 червня в журналі BMC Public Health.

Дослідницька група з Медичного коледжу національного університету в Сеулі (Seoul National University College of Medicine), Південна Корея, вивчила дані 133 608 корейських чоловіків і жінок у віці 40-69 років. Учасники пройшли медичне обстеження, в результаті якого вчені зібрали зразки клітин крові, генома дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК), плазми і сироватки крові, сечі і т.д.

“Це найбільше дослідження, що вивчає залежність “доза – відповідь” між тривалістю сну і метаболічним синдромом, а також його компонентами окремо для чоловіків і жінок”, – повідомила провідний автор дослідження Клер Е. Кім (Claire E. Kim). Оскільки вдалося розширити поле попереднього дослідження, то з’явилася можливість виявити ряд нових, раніше невстановлених, взаємозв’язків між тривалістю сну і метаболічним синдромом.

Для визначення тривалості сну, учасникам ставили наступне питання: “В минулому році, в середньому, скільки годин / хвилин (включаючи денний сон) вам вдавалося поспати?”.

Результати, які виявили менше 6 і більше 10 годин  сну на день, були пов’язані з комплексом симптомів, відомих як метаболічний синдром. Ці симптоми можуть включати підвищений артеріальний тиск, високий рівень глюкози в крові, надлишкове відкладення жиру навколо талії і підвищений рівень холестерину.

Відповідно до загальних рекомендацій Національного фонду сну (National Sleep Foundation), США,  тривалість сну для дорослої людини має становити 7-9 годин, в той час, як люди  старше 65 років можуть орієнтуватися на  нормальну тривалість сну у 7-8 годин.

Результати дослідження показали, що серед випробуваних 11% чоловіків і 13% жінок спали менше 6 годин, в той же час 1,5% чоловіків і 1,7% жінок – понад 10 год.

“Ми спостерігали у чоловіків і жінок потенційну різницю між тривалістю сну і розвитком метаболічного синдрому”, – додала К. Кім.

У чоловіків, які спали менше 6 годин, частіше відзначали метаболічний синдром і більш високий показник окружності талії, в той час як у жінок показник окружності талії був в нормі.

У чоловіків, які спали більше 10 годин на день, в дослідженні виявлено ​​схильність до виникнення метаболічного синдрому і підвищення рівня тригліцеридів. Тим часом, у жінок, які спали з тієї ж тривалістю, частіше розвивався метаболічний синдром зі збільшенням об’єму талії, підвищеним рівнем тригліцеридів, рівнем глюкози в крові і низьким рівнем “хорошого” холестерину.

У дослідженні було відзначено кілька обмежень. Оскільки це було поперечне дослідження, то не можна стверджувати про наявність причинно-наслідкового зв’язку між тривалістю сну і метаболічним синдромом.


Як раніше писала НАРОДНА ПРАВДА, нове дослідження вчених з Вашингтонського університету попереджає, що денна сонливість може бути ознакою хвороби Альцгеймера на ранніх стадіях розвитку. 

Додамо, ми всі знаємо, що спати з косметикою шкідливо. Що загрожує тим, хто має таку звичку, розповіли косметологи. 

Також повідомлялося, що результати дослідження шотландських вчених довели, що звичка пізно лягати спати негативно впливає на психіку людини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: