Сила в правді

Навігація
Головна Новини Соцопитування: 70% українських чоловіків вважають, що місце жінки на кухні

Соцопитування: 70% українських чоловіків вважають, що місце жінки на кухні

Соціологи з'ясували сприйняття українськими чоловіками гендерних ролей в сім'ї

Соцопитування: 70% українських чоловіків вважають, що місце жінки на кухні
в Новини/Соціальна правда

В українському суспільстві зберігаються стійкі стереотипні уявлення про моделі подружніх відносин, згідно з якими за чоловіками закріплюється роль годувальника сім’ї, а на жінок покладаються зобов’язання по веденню господарства.

Такими є результати дослідження, проведеного Інститутом демографії та соціальних досліджень спільно з Мінсоцполітики та українським представництвом Фонду народонаселення ООН, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Фонд народонаселення ООН, де опубліковані результати дослідження “Сучасне розуміння маскулінності: ставлення чоловіків до гендерних стереотипів і насильства по відношенню до жінок”.

Так, згідно з результатами, 70% українських чоловіків вважають, що гарна дружина повинна піклуватися про будинок і готувати для сім’ї.

67% чоловіків переконані, що чоловікові повинно належати вирішальне слово в сім’ї.

66% чоловіків упевнені, що партнерка повинна прагнути догодити чоловікові і відразу погоджуватися на інтимні стосунки, якщо він висловить таке бажання.

63% чоловіків стверджують, що турбота про дитину – обов’язок жінки. Більшість чоловіків також вважає, що більшу частину роботи по дому повинна виконувати жінка.

При цьому середній час, який жінки витрачають на домашню роботу, практично вдвічі перевищує середні часові витрати чоловіків (29 годин проти 15 годин в тиждень, відповідно).

Аналогічний дисбаланс характеризує і у розподілі часу, який проводять батьки разом з власними дітьми (жінки в середньому 49 годин на тиждень, чоловіки – відповідно 22 години).

Відносно ставлення чоловіків до гендерно зумовленого насильства, то 19% опитаних вважають, що згвалтована жінка сама зробила щось таке, що призвело до цієї ситуації. 23% вважають, що жінка сама хотіла, щоб її згвалтували. 33% переконані, що якщо жінка не вчиняє фізичного опору, не можна однозначно говорити про згвалтування. 43% українських чоловіків вважають, що в разі зґвалтування необхідно розбиратися, чи не була його жертва “нерозбірливою у відносинах”.У Фонді народонаселення ООН застерігають, що в кінцевому підсумку відмінності в сприйнятті соціальних функцій жінок і чоловіків обумовлюють нерівне ставлення і підлегле становище жінок, а невідповідність між очікуваннями і реальними обставинами сімейного життя може призводити до розчарувань і конфліктів в сім’ї.


Нагадаємо, чоловік убив свою дружину металевим совком.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: