Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Транш МВФ для України: названо умову для отримання грошей

Транш МВФ для України: названо умову для отримання грошей

Транш МВФ для України: названо умову для отримання грошей
в Економічна правда/Новини

Інвестори-власники єврооблігацій України уважно стежать за виконанням Україною зобов’язань в рамках програми співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і розраховують в найближчі два місяці отримати сигнал про просування країни по програмі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” повідомив генеральний директор інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа.

“Інвесторів сьогодні цікавить питання боргових платежів, реформ і корупції – те, що реально на слуху. З цих питань я отримую від них абсолютно різні коментарі. Єдине, в чому вони всі сходяться, це в тому, що на їхнє ставлення до України буде дуже сильно впливати позиція МВФ … Треба побачити рішення Фонду, яке може бути прийнято до кінця літа, або відсутність такого рішення. Це до середини літа стане очевидно “, – повідомляє Мазепа.

Ігор Мазепа оцінює ймовірність отримання Україною чергового кредитного траншу – 50 на 50, і нагадує, що перед владою в даний час стоять два завдання: прийняття закону про антикорупційний суд і приведення внутрішніх тарифів на газ до ринкового рівня.

“До вирішення цих питань, про нові гроші або нові програми не може бути й мови, і, наскільки я розумію, ці питання вже переходять в політичну площину. Тепер все залежить від того, як поведе себе прем’єр – як політик, або технократ… Очевидно, що в руках президента прийняття рішення про антикорупційний суд, а в руках прем’єра –  про ціни на газ “, – сказав Мазепа.

Більш того, додав він, від рішення Фонду також залежить програма макрофінансової допомоги ЄС, кредити Світового банку та інші гранти, загальний обсяг яких становить близько $ 1,5-2 млрд.

Разом з тим  Мазепа повторив, що для України важливіше всього не втратити прихильність приватних інвесторів. “Політично мотивовані кредити – це невеличке досягнення, важливо успішно конкурувати за гроші приватних інвесторів, які дуже мобільні і ефективні”, – підкреслив глава “Конкорд Кепітал”.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА,  Європарламент схвалив виділення одного мільярду євро для України. Рішення підтримали 527 європарламентарів.

Нагадаємо також, у Мінфіні вірять в отримання чергового траншу від МВФ і чекають його восени цього року. Зараз Київ і Фонд ведуть переговори на вимогу підняти тарифи на газ і провести реформу енергетичного сектора. Мінфін планує таки виконати ці вимоги і отримати новий кредит.

Додамо, банкіри озвучили свій прогноз, як на курс гривні вплине можливе неотримання чергового траншу МВФ. Багато іноземців поставили на паузу свої надбання на міжбанку через голосування у Верховній Раді з антикорупційної суду, від якого буде залежати отримання траншу МВФ, а, отже, і виплати за держборгом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: