Українська православна Церква збирається перейти на новий календар: Філарет повідомив подробиці

Українська православна Церква збирається перейти на новий календар: Філарет повідомив подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Предстоятель Української православної Церкви Київського патріархату  Філарет заявив, що УПЦ КП розглядає питання переходу на новоюліанський календар.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він розповів в інтерв’ю “Українській правді”.

Loading...

“В принципі, це можливо. Переважна більшість православних церков перейшли на цей календар. Тільки 5 православних церков до цього часу цього не зробили. Це Єрусалимська, Російська, Українська, Сербська і Грузинська. Перехід можливий. Але за яких умов? Якщо народ буде згоден перейти”, – підкреслив він.

Також Філарет нагадав, що в 20-і роки ХХ століття церква вже переходила на новий календар, на григоріанський, але люди до церкви не приходили.

“Наприклад, на Різдво 25 грудня. Свято, а в храмі немає людей”, – додав глава УПЦ КП.

Новоюліанський календар — модифікація юліанського календаря, розроблена сербським астрономом, професором математики й небесної механіки Белградського університету Мілутіном Міланковичем 1923 року. Календарем користуються 11 помісних православних церков.

Нині Українська, Російська, Єрусалимська, Грузинська і Сербська Церкви, а також афонські монастирі для обчислення нерухомих свят користуються юліанським календарем, решта помісних церков — новоюліанським, який до 2800 року буде збігатися з григоріанським, тому іноді прийняту ними календарну систему помилково називають григоріанською. При цьому скрізь, крім Фінляндської православної церкви, дата Великодня обчислюється за юліанським календарем.


Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив про намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із закликом видати Томос щодо єдиної помісної Православної церкви в Україні і закликав Верховну Раду оперативно підтримати його.

Нагадаємо також, 19 квітня Верховна Рада  268 голосами ухвалила  постанову про підтримку звернення президента Порошенко до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні.

Також повыдомлялося, що Священний синод Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) звинуватив Росію в спробах перешкодити процесу отримання автокефалії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...