Сила в правді

Навігація
Головна Новини Як корупціонери наживаються на оборонному секторі України: розкрито схему

Як корупціонери наживаються на оборонному секторі України: розкрито схему

Як корупціонери наживаються на оборонному секторі України: розкрито схему
в Новини/Політична правда

Оборонна сфера залишається однією з найбільш корумпованих в Україні.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на статтю “Нового часу“.

В оборонці постійно оформляються операції з сумнівними посередниками, які продають Україні техніку, товари і послуги за завищеними цінами.

Ця сфера привернула увагу і НАБУ, яке нещодавно відзвітувало про виявленні корупційних схем в оборонному комплексі на понад 1 млрд грн. Зараз детективи розслідують 22 справи за Укроборонпрому.

Найпоширенішою схемою є закупівля через посередників — такі угоди відбуваються довше, дорожче, вони непрозорі і махінації складно виявити.

Оборонна сфера приваблює корупціонерів у владі тим, що вона неймовірно засекречена. Виданню вдалося отримати кілька інвойсів — документів, поданих перевізником при перетині кордону на українську митницю. Ці інвойси пролили світло на одну з багатьох корупційних схем у вітчизняній оборонці, успіхи в якій президент описує як чи не головне досягнення.

Згідно злитим документам, Міноборони платить кіпрській PetraLink за одну БМП-1 $ 176,7 тис. Така ж їх ціна вказана в сертифікаті Держслужби експортного контролю. При цьому PetraLink не виробляє БМП-1, а закуповує їх у чеської компанії Real Trade. Та є дочірнім підприємством чеської Excalibur Army, яка належить бізнесмену Ярославу Стрнаду. Цей підприємець, за даними міжнародної організації журналістів-розслідувачів OCCRP, спонсорував президентську компанію президента Чехії Мілоша Земана.

Кіпріоти закуповують у чехів техніку по $ 154 тис. за одиницю. Ця сума підтверджена двома джерелами: інвойсами (ціна зазначена в євро) і контрактом між Real Trade і PetraLink, який також є у НВ (там вказано еквівалент $ 154 тис. в чеських кронах). Тобто за кожну БМП міністерство переплачує $ 22,7 тис. При цьому кіпріоти нічого додаткового з технікою не роблять.

Тільки один такий контракт передбачає купівлю 30-ти машин. Таким чином сумарна корупційна маржа в кишеню чиновникам – близько $ 681 тис. з одного такого контракту.

І це при тому, що в Україні є приватна компанія Техимпекс, яка закуповує у Wtorplast аналогічні БМП значно дешевше і продає їх потім в арабські країни.


Раніше НАРОДНА ПРАВДА ” повідомляла, що Порошенко хоче скасувати заставу для корупціонерів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: