В США заявили про порушення релігійних свобод у Криму та на Донбасі

На РФ покладають відповідальність за порушення релігійних свобод у Криму та Сході України

В США заявили про порушення релігійних свобод у Криму та на Донбасі
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Сенаті США представлено резолюцію, що покладає на Російську Федерацію відповідальність за порушення релігійних свобод у тимчасово окупованому Криму та окремих районах Донецької і Луганської областей.

Про це йдеться у повідомленні посольства України у США, пише НАРОДНА ПРАВДА.

“Двопартійна група сенаторів на чолі з головою Гельсінської комісії США Роджером Вікером представила проект резолюції щодо ситуації у царині релігійних свобод у регіоні ОБСЄ”, – вказано у повідомленні.

У резолюції зазначається, що з огляду на те, що влада Росії вторглась до українського Криму та силоміць його окупувала, вона зобов’язана згідно з вимогами міжнародного права, у тому числі відповідно до Женевських конвенцій, захищати релігійні свободи мешканців окупованої території.

Також наголошується, що протягом усього часу анексії Криму РФ несе відповідальність за порушення релігійних свобод на півострові. Йдеться про викрадення, затримання та ув’язнення представників окремих релігійних груп, включно з мусульманами з числа кримських татар, а також вірян Української Православної Церкви Київського Патріархату, УГКЦ та християн-протестантів.

Окремо у проекті резолюції вказано про аналогічну відповідальність РФ також за дотримання релігійних свобод на контрольованих нею територіях Донецької і Луганської областей.

“У документі міститься заклик до Президента США запровадити санкції у вигляді відмови у американській візі та заморожування власності щодо іноземних осіб, які безпосередньо чи опосередковано причетні до серйозних порушень релігійних свобод, зокрема на тимчасово окупованих Росією територіях України”, – повідомили в посольстві.


Нагадаємо, у минулому році Росія вперше увійшла до списку країн “особливої занепокоєності”, – Сountries of particular concern (СРС).

Джерело: Народна Правда