Адвокат Балуха розповів про щоденні приниження політв’язня в кримському СІЗО

Адвокат Балуха розповів про щоденні приниження політв’язня в кримському СІЗО
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Адвокат Ольга Дінзе розповіла, про те що Адміністрація слідчого ізолятора в окупованому Криму принижує і провокує Володимира Балуха, передає НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на канал “112 Україна“.

“Кожен день відбуваються провокації щодо Балуха, в його камері проводяться обшуки, він піддається всіляким приниженням з боку адміністрації. Ситуацію, думаю, може змінити тільки наглядова прокуратура.

Наступного тижня ми маємо намір звернутися зі скаргою в наглядову прокуратуру на дії адміністрації СІЗО “, – зазначила вона

Вона підкреслила, що в результаті голодування стан здоров’я Балуха погіршився.

“Йому викликали” швидку “, після чого надали посередню допомогу: поставили внутрішньом’язово укол з” Кетоналом “. Це вся медична допомога, яку йому надали”, – заявила адвокат.

Адвокат Балуха розповів про щоденні приниження політв’язня в кримському СІЗО

За її словами, Балух не довіряє місцевим медикам і вимагає допуску до нього лікарів Червоного Хреста.

“Адміністрація СІЗО не бажає вивозити Балуха до цивільної лікарні. У СІЗО йому не можуть навіть поставити діагноз. Адміністрація не піде на співпрацю, вони налаштовані досить агресивно. Кожен день відбуваються провокації щодо Балуха, в його камері проводять обшуки, він піддається всіляким приниженням з боку адміністрації. Тому думаю, що ситуацію переламати може тільки наглядає прокуратура. Ми маємо намір звернутися туди зі скаргою на дії адміністрації СІЗО “, – зазначила вона.

Балух, фермер з Роздольненського району Криму, був затриманий після обшуку 8 грудня 2016 року. Як стверджували в ФСБ, на горищі його будинку знайшли патрони і тротилові шашки. 16 січня 2018 року “суд” в окупованому Криму засудив його до трьох років та п’яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні за незаконне зберігання боєприпасів і вибухових речовин. Адвокати та правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України, який був вивішений у дворі його будинку.

У серпні 2017 року проти Балуха відкрили кримінальну справу за заявою начальника ізолятора тимчасового тримання Валерія Ткаченко, який стверджує, що українець його побив. Адвокати Балуха наполягають, що начальник ІТТ спровокував українця. 12 квітня Ткаченко дав свідчення в якості “потерпілого”.

В знак протесту проти судового вироку Балух голодує з 19 березня 2018 року.

15 червня “суді” Балух стало погано, йому викликали “швидку”. Незважаючи на його стан, запобіжний захід у вигляді утримання під вартою продовжили до 14 серпня.

У МЗС України повідомили, що стан Балуха критичне.


Нагадаємо, Представництво ЄС в Україні оприлюднило заяву в зв’язку з триваючим порушенням прав і переслідуванням країною-агресором українських громадян. Союз закликає негайно звільнити всіх українських громадян, незаконно утримуваних в Російській Федерації та на території окупованого Росією Кримського півострова.

Джерело: Народна Правда