Ознаки життя виявили на найближчій до Землі карликовій планеті

Виявлено нові докази органічного життя на Церері

Ознаки життя виявили на найближчій до Землі карликовій планеті
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Органічні молекули, виявлені в 2015 році місією Dawn по дослідженню Церери — будівельні блоки для життя, і факт наявності на ній багатих запасів водяного льоду означає, що маленька планета може бути придатною для деяких форм життя.

Здавалося б, на цьому все, але останні дослідження показали, що на поверхні карликової планети в кілька разів більше органіки, ніж передбачалося раніше, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на naked-science.

Loading...

Коли космічний апарат Dawn облітав Цереру, він використовував спектрометр видимого та інфрачервоного діапазонів для оцінки того, скільки сонячного світла поглинається і відбивається на різних частинах поверхні планети, що допомогло зрозуміти її склад.

Порівнюючи цю інформацію зі світловим спектром земних органічних матеріалів, вчені підрахували, що від шести до 10 відсотків спектрального розподілу, отриманого на Церері, можна пояснити органічною матерією. При цьому велика частина органіки на планеті сконцентрована на відносно невеликих ділянках в її Північній півкулі.

Недавнє дослідження, опубліковане в Geophysical Research Letters, пропонує альтернативний підхід. Замість використання земної органіки команда порівняла показання спектрометра з поверхні Церери з метеоритом.

Ханна Каплан, співробітник Південно-західного дослідницького інституту в Техасі, так прокоментувала нові результати:

«Ми виявили, що при моделюванні даних з Церери з використанням позаземної органіки — ймовірно, є більш підходящим аналогом, ніж земної — нам необхідно більше органічної матерії, щоб пояснити спектральне поглинання, що спостерігається на ній. Ми вважаємо, що приблизно 40-50 відсотків спектрального сигналу, що спостерігається на Церері, пояснюється органікою. Це велика відмінність у порівнянні з 10 відсотками, про яких повідомлялося на основі земних органічних сполук».


Ознаки життя виявили на найближчій до Землі карликовій планеті


Виявлення органічного матеріалу на Церері не означає, що на ній є життя. Наприклад, на багатьох астероїдів і комет також є органічні сполуки, але вони нездатні підтримувати життя.

Тим не менш вивчення органіки з карликової планети, ймовірно, допоможе дослідникам і астробиологам у пошуках життя на інших планетах, наприклад, на тих, що ховаються в системі альфа Центавра.


Нагадаємо, NASA запустило проект під назвою Exoplanet Travel Bureau, що дозволяє подивитися на панорами декількох екзопланет за межами Сонячної системи.

Нагадаємо також, NASA повідомило, що в 2020 році відправить на Марс невеликий вертоліт, який буде базуватися на марсоході наступного покоління.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...