Порошенко закликав ЄС не давати притулку олігархам-втікачам

Антикорупційний суд насамперед зверне увагу на олігархів, які живуть в розкішному "засланні" в Західній Європі

Порошенко закликав ЄС не давати притулку олігархам-втікачам
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент України Петро Порошенко закликав представників країн Євросоюзу не давати притулку чиновникам та олігархам, які втекли від українського правосуддя. Про це він заявив в своїй статті “Моя мета – перемогти корупцію в Україні” для The Washington Post.

Глава держави зазначив, що після виборів в травні 2014 році, він вирішив збудувати абсолютно нову систему боротьби з корупцією. Також Порошенко нагадав, що 7 червня Верховна Рада прийняла закон про створення антикорупційного суду.

“Після запуску суд розпочне свою роботу, допомагаючи закрити всі наявні корупційні схеми, які залишилися в Україні, і притягуючи винних осіб до відповідальності. Однак система не буде повністю ефективною, якщо й наші європейські партнери не відіграватимуть свою роль у забезпеченні високого рівня перевірки потоків капіталу з України та не припинять надавати притулок чиновникам і олігархам, які прагнуть ухилитися від правосуддя в українських судах”, – зауважив президент. Він додав, що боротьба України з корупцією має внутрішніх ворогів.

“Як і їхні союзники в деяких країнах Європи, популісти України голосно використовують риторику боротьби з корупцією, не будучи зацікавленими у вирішенні цієї проблеми. Вони є членами колишньої Партії регіонів Віктора Януковича та антиреформістських олігархів. Зрештою, олігархи, які живуть в розкішному засланні в Західній Європі, першими зможуть стикнутися з антикорупційним судом”.

Ухвалення закону про Антикорупційний суд – “це прорив і зміна правил гри”, за словами президента. Тепер голова держави бачить важливим якомога швидше налагодити функціонування нового суду.

“Так, ми маємо ще багато роботи попереду, але, прийнявши цей закон, ми продемонстрували, що назад шляху не буде, будуть лише наші спільні і злагоджені зусилля аби стати мирним, безпечним, вільним від корупції союзником ЄС та НАТО у сильнішій та об’єднаній Європі”, – підсумував президент України.

Джерело: Народна Правда