Скільки в Польщі працює українців, цифра вражає

В процесі сезонної трудової міграції бере участь до семи мільйонів українців

Скільки в Польщі працює українців, цифра вражає
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Зараз в Польщі працевлаштовані один мільйон українців, проте в пенсійній системі зареєстровано всього лише 300 тисяч чоловік.

Про це повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева під час відеоконференції “Ділова столиця”. “Офіційно в Польщі на сьогоднішній день працює мільйон українців. Але застраховані в ЗОС (загальнообов’язкове державне соціальне страхування), тобто в пенсійній системі, тільки 300 тисяч”, – заявив міністр.

Loading...

Андрій Рева відзначив, що процес трудової міграції супроводжується великою проблемою. “Людей відправляють з України до Польщі, як у відрядження. Але як тільки там вона отримує дозвіл на роботу, тут [її] звільняють, і там вона не страхується. Але оскільки вона там страхові внески не сплачує, то страховий стаж їй не йде. Якщо повертається в Україну – вона ні там не має права на пенсію, ні тут”, – пояснив чиновник.

За словами міністра, Україна також відчуває нестачу фахівців. ” У нас сьогодні вже відчувається дефіцит, в першу чергу кваліфікованих кадрів. А якщо ця тенденція буде продовжуватися, то у нас взагалі буде брак кадрів, навіть некваліфікованих”, – сказав він.

Міністр поінформував, що в сезонної трудової міграції бере участь до семи мільйонів українців, при цьому на постійній основі за кордоном працюють 3,2 млн осіб. Він додав, що трудові мігранти згадають про своє громадянство, коли побачать в цьому грошову вигоду.

“Тому сьогодні зарплата зростає. За минулий рік номінальна зарплата зросла на 37%, реальна – на 19%. За перші п’ять місяців [цього року] номінальна зарплата зросла на 31%, а реальна – на 11%”, – підсумував він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що більше 248 тис. Українців виїхали на роботу за кордон з 20 березня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...