Нейромережа навчилася розпізнавати дуже якісний фотошоп

Adobe запропонувала боротися з фейками за допомогою нейромережі

Нейромережа навчилася розпізнавати дуже якісний фотошоп
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Американські дослідники навчили нейромережу розпізнавати фотографії, модифіковані в графічних редакторах. Зокрема, нейромережа вміє розпізнавати якісно виконане видалення об’єктів і клонування, а також поєднання зображень з різних знімків.

Доповідь була представлена на конференції CVPR, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на The Verge.

Loading...

З розвитком соціальних мереж ЗМІ все частіше стали використовувати фотографії і відеоматеріали, зняті рядовими користувачами, а іноді навіть просто “картинки з інтернету” невідомого авторства. При цьому такі зображення цілком можуть виявитися відредагованими, що не дуже суттєво, наприклад, для смішних картинок або при усуненні косметичних дефектів на портретах, але може виявитися критичним для засобів масової інформації – якісно виконані фейки можуть ввести в оману навіть фахівців.

Розробники з Adobe і Мерілендського університету в Коледж-Парку запропонували боротися з фейками за допомогою нейромережі, яка визначатиме три популярних операції, використовувані при істотній зміні вмісту на фотографії: видалення об’єктів, клонування ділянок зображення, а також поєднання зображень з різних знімків. Для цього розробники вибрали швидку регіональну згорточну нейромережу (Faster R-CNN).

Заснована на ній програма RGB-N перевіряє справжність зображення одночасно по двох каналах. Аналіз RGB-каналу дозволяє виявити видимі артефакти редагування, нехарактерні контрасти і інші візуально помітні ознаки ретуші, а другий канал дозволяє виявити нерівномірності в розподілі шуму в зображенні – таким чином алгоритм може розгледіти навіть ідеально зроблений з точки зору людини фейк.

Для тренування RGB-N розробники використовували свій синтетичний датасет, заснований на датасеті COCO (він складається з 328 тисяч зображень, на яких розмічено 2,5 мільйона типів об’єктів, які легко розпізнаються навіть дітьми, таких як “машина”, “холодильник” тощо). Завдяки анотацій в COCO розробники автоматично згенерували свій датасет, в якому різні об’єкти додавалися на фотографії, а також вироблялося клонування або видалення ділянок картинки. У підсумку автори отримали 42 тисячі пар фотографій фейк-оригінал, які і використали для тренування алгоритму як для розпізнавання видимих в RGB-каналі змін, так і для виявлення порушення в розподілі шуму.Подальше тестування на чотирьох інших датасетах з відредагованими зображенням показало, що розроблена в Adobe програма перевершує інші подібні алгоритми і точність розпізнавання складає 80-90 відсотків.


Нагадаємо, інформація про розкриття замаху на Петра Порошенка виявилася фейком. Хакерів підвели навички роботи з графікою.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...