Смерть Сенцова перекреслить Чемпіонат світу з футболу в РФ – Венедиктов

Смерть Сенцова перекреслить чемпіонат, навіть якщо Росія буде чемпіоном

Смерть Сенцова перекреслить Чемпіонат світу з футболу в РФ – Венедиктов
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Навіть якщо Росія виграє чемпіонат світу з футболу, смерть політв’язня Олега Сенцова все перекреслить для РФ на світовій арені.

Про це заявив головний редактор радіостанції “Эхо Москвы” Олексій Венедиктов, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на gordonua.

“Я кажу, що питання [звільнення Сенцова]: а) ефективності і б) гуманізму — коли потрібно його застосувати з політичних причин, ми його застосовуємо… У нас президент завжди виходить не лише з голої доцільності, а ще він завжди бачить, як це оформити – з можливостей. От якщо президент вирішить, що це можливо і доцільно або хештег “можливодоцільно” одне слово, – це буде зроблено”, – заявив Венедиктов.

За його словами, під час переговорів по звільненню з російської в’язниці позафракційного нардепа Надії Савченко президента Росії Володимира Путіна переконували окремо, що це “доцільно”, і окремо – що це “можливо”.

Венедиктов додав, що термін голодування Сенцова наближається до критичного рубежу. “Вважається, що та форма голодування, яку веде Сенцов, якщо ми все про неї знаємо правильно, то 48-й день вважається критичним, коли починаються незворотні фізичні зміни. Це серйозна історія, це небезпечна історія з небезпечними – для Сенцова, зрозуміло, – але для Росії наслідками… Смерть Сенцова перекреслить чемпіонат, навіть якщо Росія буде чемпіоном. У світовому розумінні. Це буде на першій сторінці всіх газет. Це буде першою новиною всіх телеканалів. Це буде найголовнішою подією в соціальних мережах, а не перемога російської збірної в фіналі над збірною… кого хочеш”, – продовжив Венедиктов.

Він заявив, що “якщо Росія йде на чемпіонство, і в цей момент помирає Сенцов – ну тут до ворожки не ходи”. “І тоді вже не почуєш від президента, як під час Криму: “Я прийняв політичне рішення, а ви мінімізуйте наслідки”. Ці наслідки можна мінімізувати, тому що вони незворотні будуть взагалі… Це не питання міркування. Там все зрозуміли. Там питання доцільності і можливості”, – вважає головний редактор “Эхо Москвы”.

Сенцов був засуджений у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні в Криму терористичного спільноти і керівництві їм, замах на придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї і боєприпасів, двох терористичних актах та підготовку ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.

14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування в колонії міста Лабитнангі. Він зажадав звільнити 64 українських політв’язнів, але себе до списку не включив.


Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов не проситиме президента РФ Володимира Путіна про помилування для обміну. У той же час, Сенцов подякував усім, хто його підтримує.

Джерело: Народна Правда