На Землю падає космічна станція: що трапилося

Можливим місцем приземлення може стати так зване кладовище космічних кораблів

На Землю падає космічна станція: що трапилося
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Китайська космічна станція може впасти на Землю. «Тяньгун-2» знизився на 95 км в напрямку планети.

Через три місяці після «полум’яного вторгнення» «Тяньгун-1» в нашу атмосферу, його побратим «Тяньгун-2», схоже, збирається зробити те ж саме. При цьому уряд Китаю не робить жодних заяв з цього приводу, пише НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на cikavosti.

Об’єднаний центр космічних операцій США, розташований на військово-повітряній базі Ванденберг в Каліфорнії, стверджує, що з 13 червня «Тяньгун-2» знизився на 95 км. На цій висоті космічна станція залишалася протягом 10 днів, після чого повернулася на свою орбіту. На думку експертів, це говорить про те, що Китай готується до більш контрольованого виведення «Тяньгун-2» з експлуатації, ніж у його попередника.

Газета вважає, що можливим місцем для приземлення може стати так зване «кладовище космічних кораблів». Це регіон південної частини океану, який зазвичай використовується російськими і американськими космічними агентствами.

Астрофізик з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики Джонатан Макдауелл вважає, що зміна орбіти космічної станції може свідчити і про безпечне виведення.
«Схоже, що зниження орбіти «Тяньгун-2» є першим кроком у безпечному позбавленні від нього», — заявив Макдауелл.


Нагадаємо, у жовтні минулого року фахівці попереджали про падіння на Землю масивного радянського супутника.

Джерело: Народна Правда