Українське місто відмовляється від газу і переходить на енергію сонця

Влада Житомира підписала меморандум про співпрацю в енергетичній сфері з однією з неурядових організацій

Українське місто відмовляється від газу і переходить на енергію сонця
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Житомир може стати першим містом в Україні, в якому буде прийнята кліматична стратегія. Це дозволить місту повністю перейти на поновлювані джерела енергії. Міськрада підписала меморандум про співпрацю в енергетичній сфері з однією з неурядових організацій.

Планується, що дана стратегія буде прийнята на найближчі 30 років, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на “Аргументи і факти“.

Loading...

Першим пунктом стратегії йде питання енергоефективності та зменшення викидів вуглекислого газу. Також Житомир планують перевести на LED-освітлення і модернізувати об’єкти бюджетної сфери.

“Нами вже розроблено муніципальний енергетичний план, в процесі написання Концепції інтегрованого розвитку міста: напрацьовано 6 пріоритетів, одним з яких є “Зелене місто”- розповів мер Житомира Сергій Сухомлин.

Крім економії енергії, а також захисту навколишнього середовища, в цьому питанні також обговорюється і економічний стан України.

“Нам вкрай важливо брати курс на енергобезпеку, енергонезалежність. Таким чином Житомир встав на шлях кліматичного лідерства, тому що це перше місто, в якому народжується місцева кліматична політика. Адже відмова від викопного палива – головна передумова збереження клімату на планеті” – відзначили в мерії.

За даними Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України, Україна має необхідний технічний потенціал і економічні передумови для збільшення частки “зеленої” енергії в енергобалансі країни до 91% вже до 2050 року.


Нагадаємо, державний “Ощадбанк” починає видавати кредити на придбання установок з виробництва “зеленої” енергії. Власники приватних домогосподарств зможуть отримати кредити на придбання і встановлення сонячних електростанцій, панелей, батарей, теплових насосів, вітрових станцій і генераторів, а також на комплектуючі до таких систем.

Джерело: Народна Правда
загрузка...