Українські заробітчани розкрили неприємну правду про роботу в Чехії

Подружжя ошукали посередники

Українські заробітчани розкрили неприємну правду про роботу в Чехії
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Сімейна пара з Києва розповіла про поневіряння в Чехії під час спроби працевлаштуватися там на роботу. Тисяча доларів посередникам, а також гроші на оплату візи і купівлю квитків на літак не змогли вберегти українців від неприємностей.

Як розповідає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “Обозреватель” з посиланням на телеканал “Україна”.

Loading...

Як повідомляють журналісти, київська компанія-посередник обіцяла сімейній парі Артему і Світлані роботу в Празі, але вони опинилися зовсім в іншому місті – в 300 кілометрах від Праги, місті Могельнице. Умови праці і життя неприємно здивували українців.

“Це був шок упереміш з істерикою. Нас завозять на якийсь, ну це навіть не завод, це територія складів, палети, занедбані ці склади. Ну, думаю, куди ж ми зараз виїдемо. Виявляється, підвозять нас вже до будиночка. З дозволу так його назвати. Заходимо ми в цей будиночок, ну це – стайня, курятник, я не знаю, як це назвати. Живе людей 10. Один туалет, санвузол на всіх, одна ванна, душова, так можна сказати, на всіх. Ось, наприклад, 10 чоловіків і я одна. Яким чином, ну?”, – розповіла Світлана.

Раніше з компанією-посередником парою був підписаний договір, згідно з яким були обговорені вакансії: Артему – водій кару-навантажувача, Світлані – працівником складу в Празі. Але обіцяних посад пара не отримала. Все, що могли запропонувати Світлані – йти працювати на міні-навантажувач, а Артему – різноробочим. Працювати в таких умовах українці відмовилися.

“Принципово не можемо собі дозволити, як би сказати, зараз ось піти на поводу у тих людей, які нас кинули, як собак”, – заявив Артем.

“Фірма-посередник, яка обіцяла їх працевлаштувати, перестала виходити на зв’язок. Спроби знайти роботу самостійно поки що безуспішні. Брати на вільні місця їх не хочуть. Нібито є проблеми з візами та запрошеннями на роботу. Тим часом сума, витрачена на невдале працевлаштування в Чехії, на 9-й день перебування склала майже 1400 доларів”, – повідомляється в матеріалі.


Нагадаємо, обсяг перерахувань додому з Польщі українських заробітчан зріс більше ніж в півтори рази, перевищивши 100 млрд грн у еквіваленті.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...