Епідемія туберкульозу: українські медики розкрили приголомшливі дані

За оцінкою ВООЗ Україна знаходиться в умовах епідемії туберкульозу.

Епідемія туберкульозу: українські медики розкрили приголомшливі дані
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У 2018 році Україна знаходиться на першому місці в Європі по захворюваності на туберкульоз. Такі дані повідомив відповідальний секретар Національної медичної палати України Сергій Кравченко.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише ГолосUA.

“Достовірність даних в.о. голови МОЗ Супрун викликає великі сумніви. Насправді Україна знаходиться на першому місці в Європі по захворюваності і смертності від туберкульозу. Крім усього іншого,  ми є лідером в Європі по мультирезистентних формах туберкульозу. У США, приміром, якщо діагностується хоча б один випадок мультирезистентного туберкульозу, то це НП на всі 50 штатів Америки”, – сказав С. Кравченко.

Він уточнив, що Україна знаходиться в умовах епідемії туберкульозу.

“За оцінкою ВООЗ у нас епідемія туберкульозу. При цьому в країні провалилися кампанія по вакцинації від туберкульозу, а також по ранній діагностиці  і виявленню туберкульозу. Ця хвороба безпосередньо пов’язана з соціально – економічним становищем в країні. У нас вкрай негативна оцінка державної програми по боротьбі з туберкульозом. За останні три роки ця програма різко погіршилася. При цьому МОЗ створило центр МОЗ України, який очолив лікар-інфекціоніст Курпіта. Після його призначення на цю посаду через два місяці захворюваність з туберкульозу різко пішла на спад. Але, на жаль, це відбувається тільки на словах Курпіти і Супрун. Україна отримала препарати на лікування туберкульозу на суму в 20 мільйонів доларів. В результаті перевірки Рахункової палати виявилося, що ці препарати були з простроченим терміном придатності. Складається враження, що відбувається геноцид нашої нації і Супрун один з виконавців цієї програми”, – резюмував С. Кравченко.

Нагадаємо, Україна на другому місці в Європі по захворюваності на туберкульоз. Епідемія смертельної хвороби є серйозною проблемою для країни, пише в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун в Facebook.

“Майже кожен четвертий випадок туберкульозу в Україні – це мультирезистентний туберкульоз (МРТБ). Тобто, він не піддається лікуванню дуже ефективними протитуберкульозними препаратами. За кількістю хворих з такою формою туберкульозу ми є одним зі світових лідерів”, – підкреслила вона.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, Україна перебуває в першій десятці світового антирейтингу за кількістю випадків резистентного туберкульозу.

Також раніше повідомлялося, що  ситуація щодо туберкульозу в Україні залишається глобальною проблемою громадського здоров’я і впливає на загальноєвропейські показники. За три роки від цієї хвороби загинуло більше людей, ніж у зоні АТО. 

Нагадаємо також, туберкульоз може тривалий час маскуватися під банальну ГРВІ, тому важливо вчасно пройти обстеження, щоб виявити смертельну недугу і розпочати лікування.

Джерело: Народна Правда