Національний опір Молдови закликав людей вийти на площу проти режиму

Опозиція вже провела кілька протестних акцій біля будівлі кишинівської мерії

Національний опір Молдови закликав людей вийти на площу проти режиму
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Молдові громадян країни закликають на акцію протесту 29 червня біля будівлі Центральної виборчої комісії, де буде вирішуватися доля виборів столичного мера.

“Комітет національного опору” вимагає затвердити результати виборів мера Кишинева. Про це заявила голова партії “Дія і солідарність” Майя Санду, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Deschide.

У “комітеті” вимагають скасувати змішану виборчу систему голосування і відправити у відставку голову Вищої судової палати, а також розпочати кримінальне переслідування суддів, які визнали голосування в столиці недійсним.

Обраний мер Андрій Нестасе закликав людей взяти участь в акції протесту на площі Великого національного зібрання 1 липня о 14:00. “Все залежить від нашої присутності. Ми готові йти до кінця і боротися з режимом Плахотнюка, який здатний на все. Але нам необхідно масову присутність”, — заявив він.

Нестасе пообіцяв, що буде судитися з Молдовою у ЄСПЛ.


Нагадаємо, 19 червня суд Кишинева визнав результати виборів мера молдовської столиці недійсними. 21 червня судді Апеляційної палати залишили в силі це рішення і відхилили скаргу обраного мера Андрія Нестасе. Після цього ЄС виступив із закликом поважати волю виборців.

25 червня Вища судова палата залишила в силі рішення нижчих інстанцій.

Опозиція провела кілька протестів біля будівлі кишинівської мерії.

Нагадаємо, Кишинів розраховує, що ООН допоможе запустити процес виведення військ Кремля з Придністров’я.

Джерело: Народна Правда