У Кабміні розкрили долю підвищення мінімальної зарплати

Підвищення мінімальної заробітної плати можливе за умови перевиконання доходів бюджету.

У Кабміні розкрили долю підвищення мінімальної зарплати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У бюджеті поки що немає коштів для підвищення мінімальної зарплати, а чи зможе уряд знайти необхідні кошти, стане зрозуміло на початку липня цього року.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це розповів в ефірі Радіо Свобода міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Loading...

За його словами, підвищення можливе за умови перевиконання доходів бюджету.

«У першому кварталі було недовиконання бюджету майже на 6 мільярдів. У травні практично вийшли «в нуль». За підсумками червня – ми зараз дивимося. Можна буде сказати тільки на початку липня», – заявив Андрій Рева.

Він пояснив, що підвищення мінімальної зарплати потребуватиме додаткових перерахувань коштів із державного бюджету в місцеві. На думку міністра, є кілька варіантів, де віднайти необхідні гроші, – митниця та тіньова зайнятість.

«Треба збільшувати дохідну частину бюджету. Зараз ви бачите, які заходи вживаються щодо контрабанди на митниці. Впродовж літа ми вживатимемо серйозних заходів щодо «тіньової» зайнятості, відносно тих «рабовласників», які не хочуть реєструвати людей», – зазначив Андрій Рева.

Він додав, що також треба буде попрацювати з місцевими органами влади щодо «справедливого перерозподілу доходів від податку на доходи фізичних осіб», щоб при підвищенні мінімальної зарплати уряду не довелося збільшувати фінансування місцевих бюджетів.

З 1 січня 2018 року мінімальна зарплата в Україні становить 3723 гривні.


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що в Україні після запpоваджeння з 1 сiчня накопичувальної пeнсiйної систeми є ризик банкpутства Пeнсiйного фонду.

Також міністр соцполітики розповів, як українці зможуть накопичувати собі пенсію через недержавні пенсійні фонди.

Додамо, що  у Раді хочуть звільнити Реву за затримку виплати пенсій.

Джерело: Народна Правда
загрузка...