Мільярдер Бренсон відмовився примусово виселяти мігрантів з Великобританії

Авіакомпанія Virgin Atlantic відмовляється співпрацювати з МВС Великобританії в питаннях примусової депортації мігрантів

Мільярдер Бренсон відмовився примусово виселяти мігрантів з Великобританії
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Авіакомпанія Virgin Atlantic, яка належить одному з найбагатших жителів Великобританії Річарду Бренсону, припиняє співпрацю з міністерством внутрішніх справ Великобританії з примусової депортації мігрантів, чий в’їзд в країну визнаний незаконним.

У компанії заявили, що вже проінформували про це представників уряду, пояснивши таке рішення “дією в інтересах своїх клієнтів і всього народу”, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ВВС.

Loading...

Занепокоєння у авіаперевізника викликали суперечливі рішення влади за депортацію іммігрантів покоління Уиндраш та їх родичів, а також представників ЛГБТ-спільноти, які просили притулку у Великобританії.

Правозахисники закликають інші авіалінії наслідувати приклад Virgin Atlantic.

Поколінням Уиндраш називають іммігрантів з країн Карибського басейну, які прибули до Великобританії в середині XX століття. Назвою вони зобов’язані однойменним судну, що доставив першу партію мігрантів в Лондон в 1948 році. У 2018 році частина з них була помилково зарахована до категорії нелегальних іммігрантів.

Virgin Atlantic виступила з заявою, в якій говориться, що компанія не має наміру брати участь у примусовій депортації.

При цьому представник компанії відмовився розкрити дані про кількість рейсів, задіяних в рамках цієї програми, та кількості мігрантів, депортованих на літаках цієї авіалінії.

Згідно з даними газети Guardian, протягом багатьох років Virgin надавала місця на своїх комерційних рейсах для перевезення депортованих та супроводжуючих офіцерів безпеки.

Благодійні організації Ямайки, які займаються розміщенням висланих з Великобританії мігрантів, підтверджують, що депортируемые регулярно доставляли рейсами Virgin.

Керолайн Ноукс, що відповідає в британському кабінеті за питання міграції, минулого місяця заявила в Парламенті, що більшість висланих відправлялися на батьківщину комерційними рейсами – разом зі звичайними пасажирами.

Також вона розповіла, що уряд витратив на оплату таких перельотів 17 млн фунтів в 2016 фінансовому році і ще 17,3 млн роком раніше.

Група “Лесбіянки і геї на підтримку мігрантів” стверджує, що заява Virgin – це попередня реакція на ще не опублікований відкритий лист: правозахисники закликають звернути увагу на ризик переслідування, яким піддаються депортируемые в країни, де порушуються права ЛГБТ-спільноти.

Один з учасників групи Сем Бьорн додає: “Той факт, що компанія, нарешті, вирішила порушити цю суперечливу практику, свідчить про глибокі зміни у ставленні суспільства до питання депортації, що сталися з моменту скандалу з Уиндраш”.

Скандал потрапив у заголовки газет у квітні, коли стало відомо, що ряд іммігрантів з країн Співдружності, яких з 1940 по 1973 роки всіляко заохочували до переїзду до Великобританії, тепер помилково віднесли до категорії нелегальних.

Помилка співпала з прийняттям британським міністерством внутрішніх справ ряду заходів, що отримали назву “ворожого середовища” і спрямованих на протидію незаконній міграції. Тепер є підстави вважати, що 63 людини, можливо, були вислані з країни без законних на те підстав.

Тепер “Лесбіянки і геї на підтримку мігрантів” закликають компанії British Airways і Qatar Airways, чиї рейси також використовуються урядом для примусової депортації, теж відмовитися від участі в цих програмах.

Поки представники авіакомпаній утримуються від коментарів.


Нагадаємо, центри прийому мігрантів в Африці запропонував будувати міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвінії.

Джерело: Народна Правда