У Європі розкрили майбутнє “Північного потоку-2”

Раніше міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер зажадав зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2», але євродепутат від Естонії вважає, що будівництво буде завершено.

У Європі розкрили майбутнє “Північного потоку-2″
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Депутат Європарламенту від Естонії Яна Тоом заявила, що будівництво газопроводу “Північний потік-2” буде продовжуватися.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку думку вона висловила в розмові з RT, зазначивши, що в ЄС зараз спостерігається певний розкол з цього приводу.


У Європі розкрили майбутнє “Північного потоку-2”


“Північний потік – 2” буде будуватися і далі. В Євросоюзі зараз спостерігається деякий розкол щодо ставлення до Росії і США. Власне, він був завжди, але, оскільки ситуація зараз загострилася, то час від часу можна бачити виступи політиків, які займають ту чи іншу позицію. Про те, що “Північний потік” не подобається країнам Балтії, ми давно знаємо, це не секрет. І тепер, з якоїсь причини, було вирішено озвучити цю позицію ще раз. Я думаю, це нічого не змінить. “Північний потік – 2″ побудують”, – заявила депутат.

Зауважимо, що роботи зі спорудження нового газопроводу в Німеччині почалися в травні 2018 року.

Угоди щодо фінансування проекту газопроводу “Північний потік-2” підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Великобританія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві – Німеччина).

Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 млрд кубометрів газу в рік повинна скласти 1220 км, він з’єднає російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд.


Нагадаємо, Верховна Рада закликала світову спільноту вжити заходів проти будівництва газопроводу “Північний потік 2”. За словами спікера українського парламенту Андрія Парубія, наявність транзитного газопроводу, по якому російський газ постачається до Європи, стало стримуючим фактором для Кремля при ухваленні рішення про повномасштабне вторгнення в Україну.

Раніше “Газпром” отримав дозволу на будівництво “Північного потоку-2” від влади Німеччини, Фінляндії і Швеції. “Газпрому” також потрібно отримати дозвіл на будівництво від влади Данії.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп під час зустрічі у Вашингтоні у квітні переконував канцлерку Німеччини Ангелу Меркель відмовитися від проекту “Північний потік-2”.

Раніше також стало відомо, що в Польщі завели справу на “Газпром” через фінансування “Північного потоку-2”.

Джерело: Народна Правда