Сила в правді

Навігація
Головна Новини На контрабанді іномарок Ігор Олексюк заробив $40 млн

На контрабанді іномарок Ігор Олексюк заробив $40 млн

На контрабанді іномарок Ігор Олексюк заробив $40 млн
в Новини/Соціальна правда

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відреагував на звинувачення в причетності до корупції на митницях України. Він був змушений виправдовуватися. За його словами, з початку року в країну завезено 40 тисяч нерозмитнених авто, пообіцявши покінчити з контрабандою протягом 30 днів, якщо, звичайно, уряду дозволять нести персональну відповідальність за війну з контрабандистами. Ситуація стає все більш цікавою та захоплюючою. Судіть самі…

При таких більш ніж скромних підрахунках Володимира Гройсмана щодо обсягів автомобільної контрабанди, «ліві заробітки» корупціонерів у погонах і втрати держбюджету вражають космічними сумами.

Журналістам стали відомі подробиці злочинної схеми, спільно реалізується високопоставленими контрабандистами СБУ та Волинської митниці, за якою в Україну масово ввозяться старі іномарки, іменовані в народі «євробляхами».

«Наша служба й небезпечна, і складна…»

ЗМІ вже писали про те, як у структурі Служби Безпеки України утворилося організоване злочинне угруповання, яке взяло під контроль контрабандні потоки найбільш активних митниць країни.

Якщо коротко, ЗМІ пишуть, що в 2016 році, глава СБУ Василь Грицак (Vasyl Grytsak) продав за кілька мільйонів доларів депутату від БПП Грановському Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ (главк «К»). Тоді ж новий «смотрящий» за главком  «К» поставив керувати цим управлінням Павла Демчину – свого давнього знайомого і бізнес-партнера.

У цьому главку існує “4 відділ боротьби і протидії корупції на митницях”. Грановський поставив керувати цим відділом особливо перевірених людей, а курирувати «митний проект» доручив своєму помічнику Сіару Куршутову.

Грановський з Куршутовым довго не могли знайти вірних поплічників з офіційних співробітників СБУ. Тоді «смотрящий» перевели з МВС в СБУ на керівну посаду однокласника ще одного одіозного депутата від БПП (давнього приятеля Грановського) – Сергія Коваленка. Він виправдав надії Грановського і Куршутова і підібрав «хорошу» команду зі співробітників СБУ, які погодилися працювати на Грановського з перерозподілу контрабандних потоків на «других посадах». На допомогу Сергію Коваленко з Харківського СБУ в Київ перевели на підвищення Ігоря Олексюка.

За лічені дні новоспеченій ОЗУ вдалося взяти під контроль 95% всіх контрабандних потоків країни.

«Євробляхи» по етапу

На тлі  гучних скандалів, що розгорілися в українському політикумі на тему незаконного ввезення в Україну вживаних іномарок з європейськими номерами, команді Грановського вдалося придумати більш ніж хитромудру і водночас просту схему безтамитного «етапування» євроблях в Україну.

Нагадаємо, що згідно з законом, їздити на нерозмитнених автомобілях по території України мають право протягом року виключно іноземні громадяни – власники машин, без права відчуження, продажу або передачі третій особі.

Що робить українська «митно-эсбэушна» ОЗУ: громадянин України їде за кордон і купує стару іномарку. Потім в’їжджає на митну територію України з правом перебування авто в нашій країні терміном на 10 днів. За безперешкодний пропуск через пост Ягодин він платить волинським митникам 20 доларів. Після цього його відправляють на митний пост Доманове, українсько-білоруський кордон, в 100 км від Ягодина. Покупець «євробляхи» покидає Україну, але не в’їжджає в Білорусь. На нейтральній смузі його зустрічають «рішали», які підробляють документи. Зокрема – переписують довіреність від справжнього власника автомобіля (іноземної комерційної компанії) на громадянина Білорусі. Останній сідає за кермо і в’їжджає в Україну з правом перебування авто на 1 рік, після чого передає техпаспорт українському покупцю, а сам пішки повертається в Білорусь. Така схема обходиться новоспеченому власнику «євробляхи» в 1000 доларів.

У свою чергу, бюджет втрачає з кожного авто від $5000 до 7000$. Втім, до цифр ми повернемося трохи пізніше.

У рідному Доманово – й кордони гріють

Варто відзначити ще один дуже суттєвий нюанс. Справа в тому, що подібна схема контрабанди євроблях діє виключно через митний пункт Доманове. Контрабанду машин через інші митні пункти України СБУ дуже жорстко присікає.

Пояснення даним обставинам, за словами інформованого джерела з служби безпеки, дуже просте. Справа в тому, що «4 відділ» Кононенка-Грановського, вирішив систематизувати збір нелегальних коштів з перевізників-мінімізаторів. Для цього встановлено монопольний контроль за контрабандою шляхом звуження «зеленого коридору» до одного митного пункту Доманове, через який в Україну і заїжджає 95% контрабандних євроблях.

«Чому саме Доманове? Все дуже просто. Схему іномарок курирує Ігор Олексюк. А так як він уродженець Волинської області, і всі його родичі і друзі живуть біля митного переходу Доманове, саме цей пункт і був обраний плацдармом для безмитного ввезення автомобілів в Україну. Крім того, на такому маленькому пропускному пункті дуже легко поставити своїх «контролерів», що Олексюк і зробив. Очевидно одне, якщо б у СБУ було бажання покласти край контрабанді, шляхи євроблях в Україну давно вже були б перекриті. А так як бажання у СБУ на даний момент тільки одне – заробляти гроші, митний пост Доманове чудово підходить для цієї мети», – свідчить джерело.

Він нагадав також, що Доманове – структурний підрозділ Волинської митниці, керує нею Віктор Кривіцький – єдиний начальник митниці, якого особисто лобіював на цю посаду і прикриває донині Володимир Гройсман (Volodymyr Groysman).

«Лояльність ДФС купується. Віктор «Гройсманович» Кривицький всі питання з прем’єром і начальником ДФСУ Мирославом Проданом завжди вирішує без проблем», – підсумувало джерело СБУ.

Нічого особистого – тільки арифметика

Тепер повернемося до підрахунків Гройсмана, які, м’яко кажучи, занадто скромні. Але це не змінює суті простих математичних операцій, які дають чітку картину заробітків корупціонерів у вищих ешелонах влади і втрат держбюджету.

Нагадаємо, що з кожної завезеної іномарки, держбюджет втрачає від $5000 до $7000. А сума хабара за пропуск одного нерозмитненого авто становить $1000.

Таким чином, якщо повірити Гройсману про 40 тисяч ввезених з початку року євроблях (хоча реальна кількість в 10 разів більше), Ігор Олексюк «заробив» на контрабандної схеми $40 млн. Відповідно, держбюджет недоотримав від $200 млн до $280 млн. Ось і вся арифметика…


На контрабанді іномарок Ігор Олексюк заробив  млн


Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: