Стала відома кількість українців, що працюють за кордоном

Багато хто віддає перевагу сезонні роботи в сусідніх країнах

Стала відома кількість українців, що працюють за кордоном
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Постійно працюють за кордоном більше трьох мільйонів українських громадян.

Ще дев’ять мільйонів виїжджають щорічно на сезонні роботи в сусідні країни, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на повідомлення прес-служби Мінсоцполітики.

Loading...

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева на церемонії запуску проекту з поліпшення управління ринком праці “Інклюзивний ринок праці для робочих місць в Україні”.

Рева зосередив увагу присутніх на високому рівні безробіття, специфічній українській проблемі – тіньовій зайнятості, постійному перебуванню за кордоном більше трьох мільйонів українських громадян, що є, своєю чергою, – “відтоком мізків”. За його словами, на сьогодні трудова міграція має сезонний характер.

“У тимчасовій міграції, за нашими оцінками, бере участь до 9 мільйонів українських громадян”, – сказав міністр.

Однією з актуальних проблем ринку праці Рева називає рівень безробіття серед молоді і неможливість працевлаштування великої кількості внутрішньо переміщених осіб. Також серед проблем тіньова зайнятість і диспропорція між попитом і пропозицією на кваліфіковану робочу силу.

“Реформування ринку праці – є пріоритетом для уряду. Ситуація у сфері зайнятості, на жаль, є віддзеркаленням тих складних соціально-економічних процесів, які ще до того ж ускладнюються військовими діями на Сході, що відбуваються у нас в країні. Внаслідок усіх цих подій Україна втратила 25 відсотків свого промислового потенціалу”, – зазначив Рева.


Нагадаємо, обсяг перерахувань додому з Польщі українських заробітчан зріс більше ніж в півтори рази, перевищивши 100 млрд грн у еквіваленті.

Раніше повідомлялося, що агентство тимчасової зайнятості в Любліні (Польща) працевлаштувало 63 особи без відповідних дозволів на роботу, з яких тільки один заробітчанин був не з України. Порушників депортували.

Додамо, що в Польщі почав діяти список нев’їзних українців. Фігуранти списку дізнаються про це на кордоні, якщо спробують заїхати.

До слова, у 2016 році українські заробітчани переказали в країну 7 мільярдів доларів, що еквівалентно 6,5 відсоткам річного валового внутрішнього продукту України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...