В РФ смертність стала значно перевищувати народжуванність

В РФ смертність стала значно перевищувати народжуванність
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

За даними Росстату, в січні-квітні 2018 року кількість жителів Росії скоротилася на 64,2 тис. осіб, причому це з урахуванням міграційного приросту. Без цього приросту природний спад населення (перевищення числа померлих над числом народжених) склала в цей період 121,3 тис. осіб.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на Ехо Москви.

Loading...

І ось нові оперативні дані Росстату: у січні-травні 2018 року цей показник збільшився до 147,2 тис. чоловік.

Таким чином, природний спад населення Росії посилюється.

Як так? Адже природний приріст населення подавався як одне з найважливіших досягнень влади? У Росії дійсно після багатьох років природного спаду населення, починаючи з 1992 року, в 2013 році був вперше зафіксований приріст населення – на 24 тис. чоловік. А ось в 2016 році ми знову пішли в мінус цього важливого показника: на 2,3 тис. осіб. І цей показник Росстату спростував один з важливих тез президентського послання Федеральним Зборам 2016 року: «Природний приріст населення триває».

Сьогодні природне зменшення вимірюється вже не тисячами, а сотнями тисяч чоловік. І ніякий міграційний приріст цей спад заповнити вже не може.

Проте, поки масштаби природного  населення не такі величезні, якими вони були в самому кінці 90-х – початку 2000-х років: близько 900 тис. Осіб щорічно. Але тривожить посилююча динаміка зменшення кількості населення.

Зрозуміло, що є об’єктивна основа тих несприятливих тенденцій, які ми спостерігаємо сьогодні: демографічна «яма» 90-х років минулого століття, в результаті якої в найбільш дітородний вік сьогодні вступило нечисленне населення. Але чи тільки цим все і пояснюється? А що, коли кілька років тому влада стала «сурмити» про те, що в Росії почався природний приріст населення, вони не знали про «яму» 90-х? Або дуже хотілося записати собі в актив зростання чисельності населення?

До речі, чому ще стало фіксуватися зниження чисельності населення Росії: міграційний приріст видихається. В цілому за січень-квітень 2018 року в Росії фіксувався все-таки поки приріст: на 57,1 тис. осіб, але це найнижчий показник за останні роки. Причому забезпечується він як і раніше, перш за все, вихідцями з Казахстану, Таджикистану, України, Киргизії, Узбекистану, Вірменії. А ось з деякими країнами у Росії інший баланс, тобто з Росії виїжджає в ці країни більше, ніж в’їжджає звідти (з Німеччиною, зокрема). Цікаво, що в КНДР за січень-квітень 2018 року виїхало 1215 осіб (більше, ніж в Німеччину), а в’їхало звідти в Росію всього 726 осіб (?!). Та ми втрачаємо? І куди їдуть? – До Кім Чен Ина!

Повернемося до головної проблеми: зростання спаду населення Росії. До 1 жовтня 2018 року уряд має підготувати національний проект по демографії. Подивимося, що там буде. До речі, хто-небудь в уряді оцінював, як рішення щодо підвищення пенсійного віку позначаться на вирішенні даної проблеми? Чи стануть більше народжувати в надії, що потім діти будуть допомагати батькам-пенсіонерам? Або, навпаки, не будуть народжувати, тому що треба більше заробляти, щоб було на що жити в старості?

Таке враження, що знову нічого глибоко не оцінюється і не прораховувалося.

Зрозумілим є одне: не можна до цієї проблеми (а це проблема, коли наростає природний спад населення), ставитися так, що скоро все відновиться, тільки ось «яму» пройдемо.

Хоча, і називається вона так – «природне зменшення населення», ніяка вона не «природна», тому що це не природно, коли народжується менше, ніж помирає.


Нагадаємо, згідно з даними Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації російське громадянство отримали протягом перших трьох місяців 2018 року 19 427 українців. Також офіційна статистика російського відомства зафіксувала, що 85 119 тисяч українців отримали російський паспорт в 2017 році.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...