Супрун зруйнувала черговий міф про громадські туалети

Уляна Супрун порадила, що робити, аби руки завжди були чистими.

Супрун зруйнувала черговий міф про громадські туалети
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Керівник Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун зруйнувала поширений міф про те, що сушарки в туалетних кімнатах абсолютно безпечні в плані збереження гігієни.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це Уляна Супрун написала на своїй сторінці в Фейсбуці.

“Результати досліджень останніх років показали, що сушарки для рук дуже небезпечні для здоров’я. Майже як в хоррорі про повстання машин – вони акумулюють різні бактерії і мікроорганізми з повітря приміщення, а потім випускають їх назад, в тому числі на ваші вже чисті руки”, – пише Супрун.

“Тому коли ви миєте руки після використання туалету, а потім висушуєте за допомогою сушарки, вони можуть залишитися не такими чистими, як ви думаєте, – розповідає в.о. міністра. – Загалом досліджень на цю тему було проведено досить багато, і їх результати часто суперечать один одному:

  • Деякі дослідження вказують, що бактерії в сушарках є і їх дуже багато. Більш того, їх кількість зростає мало не в геометричній прогресії в залежності від тривалості утримання посудини для дослідження під потоком повітря з сушарки.
  • Інші вказують, що не все так страшно, якщо стежити за гігієною пристрою і змінювати фільтри. За результатами досліджень, фільтри допомагають зменшити кількість бактерій і мікроорганізмів майже на 75%.
  • Є дослідження, які не рекомендують використовувати сушарки в лікарнях, адже деякі з виявлених бактерій можуть викликати інфекцію у людей зі слабким імунітетом.
  • У цій незрозумілості можна було б просто припинити сушити руки сушаркою і бути захищеним від бактерій. Але насправді бактерії на вологих руках теж поширюються і навіть передаються швидше. Тому сушіння рук – невіддільний крок в процесі миття рук, яким не можна нехтувати “, – продовжує Уляна Супрун і дає такі рекомендації:

Якщо ви щасливий володар сушарки для рук – вчасно міняйте фільтри. Це стосується перш за все адміністрацій установ, які відвідує велика кількість людей. У кожного фільтра для сушіння є термін придатності.

Не використовуйте його, коли вже прийшла пора заміни.

Поставте в приміщенні одноразові рушники для рук. Це найбільш безпечний і швидкий метод сушіння рук з точки зору гігієни.

Якщо є вибір між сушаркою і рушником – вибирайте рушник. Особливо, якщо ви працівник системи охорони здоров’я.


Супрун зруйнувала черговий міф про громадські туалети


Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, раніше Уляна Супрун поділилася власним баченням гомосексуальності. Зокрема медик руйнує міф, що це – хвороба.

Нагадаємо, виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, як правильно користуватися смартфонами, щоб зберегти своє здоров’я.

Нагадаємо також, раніше Уляна Супрун розповіла, що остеохондроз – діагноз, з яким людина може лікуватися дуже довго і ніяк не вилікуватися. Він твердо стоїть в списку разом з дисбактеріозом та вегето-судинною дистонією і є великим комерційним міфом сучасності.

Джерело: Народна Правда